Сотня жителів Великосеверинівської громади на Кіровоградщині не можуть отримати землю

Сотня жителів Великосеверинівської громади на Кіровоградщині не можуть отримати землю

Сотня жителів Великосеверинівської громади на Кіровоградщині не можуть отримати землю Суспільне: Кропивницький

Сотня жителів Великосеверинівської громади у Кропивницькому районі Кіровоградської області не можуть отримати по 2 гектари землі, гарантованих державою. Про це Суспільному розповів голова громади Сергій Левченко. За словами жителя села Оситняжка Сергія Ткаліча, місцеві депутати виділяють землю своїм родичам і голосують проти виділення землі іншим жителям села. Чи так це, дізнавалась Анна Добрань.Суспільне розбиралось в ситуації.

Сергій Ткаліч показав ділянку землі площею 2 гектари біля села Оситняжка. На ній він хоче вирощувати малину. Розповів, що заяви на виділення йому цієї ділянки пише впродовж року і двох місяців. Отримує відмови: ”Вімовляли через те, що земля не про інвентаризована. Я провів інвентаризацію за власні гроші. Вони ніби її проінвентаризували, пройшли вибори. Зараз нові депутати, знову отримав відмову”.

У відповіді на звернення до Великосеверинівської сільської ради із запитанням, чи нададуть йому у власність земельну ділянку та чи може він оплатити виготовлення на неї технічної документації – роз’яснення, що таке публічна інформація: ”Відповідь взагалі не відповідає на моє питання”.

Сотня жителів Великосеверинівської громади на Кіровоградщині не можуть отримати землюСуспільне: Кропивницький

Сергій Ткаліч із відповіддю на звернення до сільської ради

За словами Сергія Ткаліча, на минулому засіданні сесії, 17 лютого, депутати виділили землю родичам трьох депутатів: ”Кажуть, що нам не виділили землю, бо ми неправильно звернулися. Ми звертаємося до земле впорядниці – щоб допомогла скласти заяву так, щоб ми отримали цю земельну ділянку. Сказала, що допоможе, але на рішення депутатів вплинути не може”.

Землю виділили чоловіку депутатки Великосеверинівської сільради Олени Бойко. Телефоном жінка розповіла, що це спадок: ”Мені нічого не виділяли. Чоловіку виділили землю, яка знаходилася у їхньому сільському господарстві. Він отримав спадок. Це дідова земля. Вони розділили цю земельну ділянку, її не виділяли йому особисто. Дід помер, голова помер, і тепер вони цю землю розділяють між собою. У вас неправильна інформація”.

Син депутата Великосеверинівської сільради Василя Мельниченка Олексій отримав земельну ділянку. Від коментарів журналістам Суспільного відмовився.

Житель села Оситняжка Віктор Чудінович розповів, що 2020 року подав заяву на отримання земель колишнього пасовища: ”Зараз їх зробили землями сільськогосподарського призначення. Ми дізнались, що їх розформували. Там було більше 4 гектарів. Ми подали в суд, бо нові депутати повинні затвердити заяву, а вони знайшли необґрунтовану річ для відмови – землі треба передати на сінокосіння”.

Депутат Великосеверинівської сільради Віктор Кулик, землю готові виділити у будь-якому іншому місці: ”Там багато років люди випасають свою худобу. Віктор Вікторович хоче взяти цю ділянку. Якщо ми її віддамо, усьому селу не буде де випасати худобу”.

Читайте також: Страхування врожаю. Як до нього ставляться аграрії Кіровоградщини.

За словами голови Великосеверинівської громади Сергія Левченка, заяви на отримання землі написали сто людей. Сказав, що заяви приймає не він, тому не відслідковує – хто їх пише. Його повноваження – направити заяву повноважному відділу, прослідкувати, щоб її розглянула профільна комісія, щоб її винесли на розгляд сесії, якщо вона відповідає чинному законодавству: ”На минулій сесії дуже багато земель хотіли отримати за рахунок земель лісового фонду або прибережних лісових смуг вздовж річок та інших водойм. У таких випадках ми не можемо ухвалити рішення про дозвіл. Якщо людина написала заяву, до якої немає зауважень, то її задовольняють”.

Чи можна віддавати людям землю у приватну власність, будуть з’ясовувати фахівці – додав голова громади. Попит є на землі під ведення особистого селянського господарства: ”Фактично, це товарна земля, яку можуть використати під товарне сільськогосподарське виробництво. В більшості випадків це має бути рілля, а не пасовища”.

У квітні місцева влада, за словами голови, має звернутись до профільного інституту за оцінкою можливості чи неможливості передачі земель з угіддями і пасовищами в приватну власність.

Що відомо

Юрист Юрій Деркаченко сказав, що кожен громадянин України має право на безоплатну приватизацію 2 гектарів землі сільськогосподарського призначення: ”Існує певна процедура, основою якої, щодо отримання дозволу на розробку технічної документації, є отримання дозволу від територіальної громади, на території якої знаходиться земельна ділянка”.

За словами юриста, ані суд, ані прокуратура не можуть вплинути на рішення депутатів. Суд може лише зобов’язати повторно розглянути це питання на сесії.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди