"Як чуєте, що сусіди зносять стіни, дзвоніть 101, 102". Вергун про обвал у кропивницькій квартирі

"Як чуєте, що сусіди зносять стіни, дзвоніть 101, 102". Вергун про обвал у кропивницькій квартирі

"Як чуєте, що сусіди зносять стіни, дзвоніть 101, 102". Вергун про обвал у кропивницькій квартирі

Чи можлива подальша експлуатація будинку в Кропивницькому, де (28 березня-ред.) через ремонтні роботи обвалилось перекриття в квартирі на останньому поверсі багатоповерхівки? Чи можна відремонтувати квартири, які зруйновані? Де живуть мешканці 6-го під'їзду, в якому трапилась аварія та що можуть зробити містяни, щоб уникнути подібних ситуацій. Про це Українському Радіо Кропивницький розповів заступник міського голови Кропивницького Олександр Вергун.

У міськраді мають висновок експерта, який свідчить про те, що будинок можна експлуатувати далі. "Квартира, у якій стався обвал, вона, звісно, не придатна для проживання. Квартира, яка знаходиться поверхом нижче, також не придатна для проживання та експлуатації. Інші квартири цього 6-го під'їзду, за висновками експертів, в нормальному, задовільному для експлуатації стані", – розказав Олександр Вергун.

"Як чуєте, що сусіди зносять стіни, дзвоніть 101, 102". Вергун про обвал у кропивницькій квартирі
Міськрада Кропивницького

"Як чуєте, що сусіди зносять стіни, дзвоніть 101, 102". Вергун про обвал у кропивницькій квартирі

Дах, який обвалився, лежить на підлозі квартири, в якій сталась аварія. "Ці важкі плити тиснуть на підлогу, тиснуть на перекриття між поверхами. Треба негайно цю підлогу розвантажити, бо це створює загрозу для тих, хто живе у цьому під'їзді. Тому мешканцям під'їзду запропонували виїхати з будинку, поки проводитимуть ці роботи та на період виготовлення проєктно-кошторисної документації по відновленню будинку". В під'їзді наразі немає світла, газу та води.

В обидвох квартирах будуть відновлені несучі стіни, їх можна відремонтувати. "Попередньо на відновлення потрібно не менше трьох місяців. Будинок будувався близько 40 років тому. Цих конструкцій – а будинок панельний – вже не виробляють – тих параметрів, тих розмірів. Матеріали потрібно спеціально замовляти".

За попередніми розрахунками, на відновлення потрібно 3 млн гривень. Проте, точну цифру будуть знати після того, як розберуть завал і дослідять фасадні стіни та виготовлять проєкт відновлення.

Що відомо: У Кропивницькому через обвал бетонних плит перекриття відкрили кримінальне провадження.

"Ведуться слідчі дії, після цього можна говорити, хто відповідатиме за це. Постраждали не тільки мешканці верхніх поверхів, а й нижніх, бо пошкодилась система опалення під'їзду. Люди вимушено покинули своє житло. Скористатися послугами готелю "Турист" вони відмовились. Проживання там для них мало бути безкоштовне. Люди живуть у родичів, у знайомих. Є такі, що залишились, підписавши розписку. Переважно – це літні люди, не захотіли лишати свою квартиру. Тож ці всі мешканці під'їзду, скоріш за все, вимагатимуть компенсації", – вважає Вергун.

На ремонт гроші виділять з міського бюджету. "А далі міська рада буде вести претензійну роботу з власницею цієї квартири. Я вважаю, що це не правильно, якщо хтось із наших містян буде вчиняти протиправні дії і не буде нести за це відповідальності, а наслідки будуть ліквідовуватись за рахунок міського бюджету, за рахунок платників податків".

Що треба робити, коли ви чуєте, що сусіди зносять стіни?

"Якщо ви чуєте гучний звук ремонту, чуєте, що може відбуватися перепланування, звертайтесь на будь-який телефон аварійно-диспетчерської служби. У Кропивницькому це 15-80. Також 101, 102. Є гаряча лінія міського голови. Які телефони приходять найперше на думку, повідомляйте, – говорить Олександр Вергун. – Або спитайте у власника квартири, чи є дозвіл на перепланування. Не соромтесь, не бійтеся. Якби демонтаж у цій квартирі, цієї важливої стіни стався на третьому, наприклад, поверсі, то наслідки аварії могли би бути набагато страшнішими".

На початок