На 87 округу відновила роботу ОВК. У штабі Шевченка виклали сканкопії протоколів

На 87 округу відновила роботу ОВК. У штабі Шевченка виклали сканкопії протоколів

На 87 округу відновила роботу ОВК. У штабі Шевченка виклали сканкопії протоколів
колаж - Суспільне Карпати

На Франківщині у 87-му округу ОВК відновила роботу. Новопризначений голова комісії та 18 членів склали присягу, пише Суспільне Карпати.

Новообраний голова ОВК Андрій Лозинський від партії "Голос" оголосив паузу, щоб провести інвентаризацію протоколів. Також комісія повинна ознайомитися з протоколами і постановами, місцем, де зберігається документація від ДВК.

"Ми хочемо звірити кількість виборчих дільниць, які були прийняті ОВК, кількість дільниць, які були відправленні на уточнення та ті, які були відправленні на перерахунок голосів. Таким чином ми визначимо кількість виборчих дільниць, які необхідно ще прийняти. Ми готові працювати постійно. Є розбіжності щодо кількості виборчих дільниць, які були прийняті окружною виборчою комісією, і кількістю тих, які є на сайті ЦВК. Для цього ми і робимо це уточнення", — зазначив Андрій Лозинський.

Також він додав, що не може сказати, що ця ситуація є втручанням у виборчий процес. Зараз комісія опрацьовує приблизно 80 протоколів, які раніше прийняла ОВК.

Суспільне запитало члена ОВК Андрія Кур’яна, який впродовж майже двох днів не виходив на зв'язок, про причину його відсутності. На це він відповів так: "Я взагалі залишу це без коментарів. Це моя власна позиція, я маю на це право. Якщо ви хочете почути мої коментарі, взагалі, що відбувалося і так далі, я готовий вам пообіцяти, що це буде після завершення всього етапу, після встановлення результатів і оголошення переможців виборів".

Читайте також: Довибори на Франківщині: Центрвиборчком знову поміняв голову ОВК

Паралельно у штабі кандидата в депутати Олександра Шевченка виклали у вільний доступ сканкопії протоколів з усіх 117-ти дільничних виборчих комісій.

Голова обласної організації "Комітету виборців України" Максим Лисюк каже, що таким чином, штаб Олександра Шевченка себе страхує.

"Це примірники протоколів, які отримали їхні члени комісій. Ця інформація також є у вільному доступі, адже на кожній виборчій дільниці вивішують четвертий примірник протоколу, — каже Максим Лисюк. — Те, що штаб дав можливість ознайомитися усім, — це технологічний хід з метою перестрахуватися. Якщо би хтось хотів сфальсифікувати результат, щоб розуміли, що голоси вкрали".

Нагадаємо, станом на ранок 31-го березня окружна виборча комісія не працювала, не було голови комісії та частини її членів.

Біля приміщення ОВК 87 зібралися нардепи, кандидати та кілька сотень прихильників.

Що відомо

  • Центрвиборчком на засіданні 30-го березня вніс зміни до складу окружної виборчої комісії № 87. Замість Руслана Кашнікова ОВК очолив Олексій Остроухов від партії "Голос". Також члена комісії Василя Білоуса поміняли на Олександра Єгорова ВО "Свобода", Дениса Жилюка на Євгенія Павлусенка "Голос" та Івана Федіва на Сергія Калугіна "Слуга народу"
  • Окружна виборча комісія, яка вночі 30-го березня призупинила свою роботу, досі не продовжила підрахунок голосів. У приміщенні ОВК правоохоронці проводять перевірку. За інформацією ОПОРИ, виборча комісія повинна була продовжити свою роботу о 12-й годині. Проте в приміщенні правоохоронці проводять перевірку. Біля будівлі ОВК зібралися люди, поліцейські та один із кандидатів у нардепи Олександр Шевченко.
  • 30-го березня о 02:02 у Надвірній, що на Прикарпатті, надійшло повідомлення від чергового поліцейського про замінування окружної виборчої комісії округу № 87 в будинку культури "Нафтовик" на вулиці Шептицького, 36. В ОВК якраз підбивали підсумки голосування на довиборах до Верховної Ради України.
  • Аналітик Руху ЧЕСНО Віталій Світлик вважає, що із ОВК у 87-му округу повинні були евакуювати всіх людей та одразу припинити роботу. Натомість у приміщенні виборчої комісії ще приблизно 50 хвилин після повідомлення про замінування перебували люди.
На початок