Через заворушення у М’янмі, спричинені військовим переворотом у країні, загинули щонайменше 510 людей.
Про це повідомила місцева Асоціація допомоги політичним в'язням (AAPP).
"Станом на 29 березня підтверджено, що 510 осіб вбито в результаті перевороту. Асоціація допомоги політичним в'язням 29 березня зібрала і задокументувала 51 загиблого: 14 були застрелені 29 березня і 37 вбито у попередні дні", – йдеться у повідомлення.
В Асоціації підкреслюють, що жертв може бути набагато більше, оскільки у статистику увійшли лише ті випадки, які вдалося задокументувати. За даними організації, серед жертв перевороту є діти, студенти, молодь і мирні жителі.
Окрім того, станом на 29 березня AAPP зафіксувала затримання 2574 людей, 37 з яких вже отримали вироки.
Конфлікт в країні почався після державного перевороту, який стався майже два місяці тому. У ніч на 1 лютого озброєні сили країни змістили цивільний уряд, а президент країни був заарештований.
Що відомо
- 1 лютого у М'янмі військові захопили владу в результаті перевороту та оголосили надзвичайний стан після затримання державної радниці країни Аун Сан Су Чжі та інших високопоставлених урядових лідерів.
- Міністерство закордонних справ радить громадянам України утриматися від поїздок до М'янми.
- Військові, який захопили владу в М'янмі внаслідок перевороту, заблокували доступ до Facebook після акцій протесту, організованих спільнотами з соцмережі.
- Інструкторка з аеробіки на ім'я Кхінг Хнін Вай випадково зняла на відео початок державного перевороту у М'янмі. Поки вона робила вправи, за її спиною кортеж військової техніки проїхав по центральній міській дорозі та попрямував до столичного парламенту.
- Рада безпеки ООН закликала звільнити державну радницю країни Аун Сан Су Чжі та інших високопоставлених урядових лідерів, затриманих після військового перевороту 1 лютого.
- Уранці 7 березня десятки тисяч демонстрантів вийшли на вулиці країни на антиурядові акції протесту.
- За словами очевидців, 8 березня у М'янмі в результаті вогнепальних поранень голови загинули двоє протестувальників.
- Того ж дня заводи, банки і підприємства найбільшого міста країни Янгон припинили свою роботу після заклику профспілок паралізувати економіку в рамках протестного руху проти путчу.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу