Військовий переворот у М'янмі: у країні заблокували Facebook

Військовий переворот у М'янмі: у країні заблокували Facebook

Військовий переворот у М'янмі: у країні заблокували Facebook
. AP

Військові, який захопили владу в М'янмі внаслідок перевороту, заблокували доступ до Facebook після акцій протесту, організованих спільнотами з соцмережі.

Про це повідомляє The Guardian.

Міністерство зв'язку та інформації М'янми заявило, що доступ до соціальної мережі буде заблокований до 7 лютого. Офіційною причиною блокування нова влада країни назвала "загрозу дезінформації".

"Наразі є люди, які порушують стабільність країни, поширюють фейкові новини та дезінформацію та викликають непорозуміння серед людей, використовуючи Facebook", – йдеться у заяві міністерства.

Інформація про блокування доступу до соцмережі була оприлюднена після того, як за допомогою повідомлень та постів Facebook була організована низка акцій протесту проти військового перевороту в М'янмі. Зокрема, завдяки координації у соцмережі було організовано марш з вимогою звільнити арештованих державних лідерів у місті Мандалай та виступи співробітників медичних установ по всій території країни.Крім того, громадяни М'янми масово висловлюють своє незадоволення військовим переворотом у постах та коментарях в соціальних мережах.

Окрім доступу до акаунтів Facebook, у М'янмі також заблокували роботу сервісів Instagram та WhatsApp. Facebook є найбільш популярною соцмережею у М'янмі, якою користується більша частина з 53-ти мільйонного населення країни. Наразі доступ до сервісів соцмережі з території М'янми можливий лише через VPN.

Що відомо

  • 1 лютого у М'янмі військові захопили владу в результаті перевороту та оголосили надзвичайний стан після затримання державної радниці країни Аун Сан Су Чжі та інших високопоставлених урядових лідерів.
  • Міністерство закордонних справ радить громадянам України утриматися від поїздок до М'янми.
  • Інструкторка з аеробіки на ім'я Кхінг Хнін Вай випадково зняла на відео початок державного перевороту у М'янмі. Поки вона робила вправи, за її спиною кортеж військової техніки проїхав по центральній міській дорозі та попрямував до столичного парламенту.
На початок