Учителька фізкультури випадково зняла на відео військовий переворот у М'янмі

Учителька фізкультури випадково зняла на відео військовий переворот у М'янмі

Учителька фізкультури випадково зняла на відео військовий переворот у М'янмі
. Скріншот з відео

Інструкторка з аеробіки на ім'я Кхінг Хнін Вай випадково зняла на відео початок державного перевороту у М'янмі. Поки вона робила вправи, за її спиною кортеж військової техніки проїхав по центральній міській дорозі та попрямував до столичного парламенту.

Кхінг, яка працює вчителькою фізкультури в Міністерстві освіти країни, написала, що коли знімала ролик, вона не знала про те, що в той день відбувалося у неї на батьківщині.

"Я зробила відео для змагань з танцювальної аеробіки ще до того, як вранці почула новини. Я думаю, що це відео тепер - мій маленький подарунок на пам'ять! Поки я танцювала, вертольоти кружляли і кружляли, машини мчали туди-сюди", — пояснила вчителька.

Кхінг Хнін Вай практично щодня знімає ролики на пішохідній частині головної кільцевої дороги міста Найп'їдо.

Як пише Buzzfeed, відео вийшло настільки нереалістичним, що багато хто запідозрив монтаж. 2 лютого дівчина написала у соцмережі, що раніше вона вже багато разів знімала в тому місці. Згодом експерт дослідницької групи Bellingcat Арік Толер підтвердив, що дівчина не використовувала монтаж і дійсно займалася аеробікою на перехресті неподалік від парламенту.

Дівчині дійсно вдалося зняти на відео початок державного перевороту в М'янмі, який стався 1 лютого 2021 року. Його ініціаторами виступили представники збройних сил, які захопили лідерку М'янми Аун Сан Су Чжи, а також інших чиновників з уряду. Зранку у країні відбулися масові відключення зв'язку, більшість телеканалів були заблоковані. Військове телебачення заявило про передачу влади та введення надзвичайного стану на один рік, влада знаходиться в руках генерала Мін Аун Хлаінг.

Що відомо

  • Вибори у М'янмі стали другим демократичним голосуванням з того часу, як у 2011 році країна вийшла з 50-річного ізоляціоністського військового правління. У 2015 році партія Су Чжі – "Національна ліга за демократію" – здобула перемогу, набравши 83% голосів та сформувавши більшість у парламенті на 5-річний термін.
  • Переворот вже засудили світові лідери. Вони вимагають звільнення Аун Сан Су Чжі та відставки генерала Мін Аун Хлайнга.
На початок