У М'янмі стався військовий переворот. Затримано лідерку країни та урядовців

. AP

У М'янмі військові взяли під контроль країну в результаті перевороту та оголосили надзвичайний стан після затримання державну радницю країни Аун Сан Су Чжі та інших високопоставлених урядових лідерів, передає BBC.

1 лютого військові заявили, що передають повноваження головнокомандувачу Міну Аунгу Хлаїнгу через "фальсифікацію виборів". Солдати перебувають на вулицях столиці Най-П'є-Тау та головного міста Янгон.

Зранку у країні відбулися масові відключення зв'язку, більшість телеканалів були заблоковані. Військове телебачення заявило про передачу влади та введення надзвичайного стану на один рік.

М'янма, 1 лютого. AP

Вибори у М'янмі стали другим демократичним голосуванням з того часу, як у 2011 році країна вийшла з 50-річного ізоляціоністського військового правління. У 2015 році партія Су Чжі – "Національна ліга за демократію" – здобула перемогу, набравши 83% голосів та сформувавши більшість у парламенті на 5-річний термін.

Підтримувана військовими партія "Союзна партія солідарності та розвитку" отримала у парламенті 33 місця з 476 можливих, що набагато менше, ніж очікувала партія.

Переворот вже засудили світові лідери. Вони вимагають звільнення Аун Сан Су Чжі та відставки генерала Мін Аун Хлайнга.

"Я рішуче засуджую державний переворот у М'янмі та закликаю військових звільнити всіх, хто був незаконно затриманий під час рейдів по всій країні. Результати виборів повинні поважатись і демократичний процес повинен бути відновлений", – написав президент Європейської ради Шарль Мішель.

"Треба поважати голос людей і звільнити цивільних лідерів", – написав прем'єр Великої Британії Борис Джонсон.

Довідка: Аун Сан Су Чжі – політична діячка та державна радниця М'янми, дочка першого лідера незалежної Бірми (М'янми). Близько 15 років військові тримали її під домашнім арештом. У 1991 році вона стала лауреаткою Нобелівської премії миру. У 2016 вона стала державною радницею країни, оскільки не може бути президенткою країни, бо її чоловік британець, а її діти мають громадянства інших країн.