Перший у США. У Нью-Йорку впровадили "паспорти вакцинації"

Перший у США. У Нью-Йорку впровадили "паспорти вакцинації"

Перший у США. У Нью-Йорку впровадили "паспорти вакцинації"
Unsplash, ілюстративне фото

Нью-Йорк став першим штатом США, де впровадили так звані "паспорти вакцинації". Цей документ дозволяє щепленим від коронавірусу людям брати участь у масових заходах та вільно пересуватися країною.

Про це повідомив губернатор штату Нью-Йорк Ендрю Куомо у Twitter.

"Ми запускаємо Excelsior Pass, безкоштовну платформу для компаній і людей, яку можна використовувати для того, щоб легко отримати доступ до надійного доведення вакцинації або нещодавно отриманого негативного тесту на коронавірус", — написав Куомо.

За його словами, сертифікат COVID-вакцинації буде використовуватися у вигляді QR-коду, який компанії та організації скануватимуть для підтвердження дійсності документа. Щоб отримати код, необхідно завантажити додаток Excelsior Pass в Apple App Store або Google Play. Також його можна буде роздрукувати на спеціальному сайті.

Зазначається, що участь у цій програмі добровільна. Як і раніше, підтверджувати відсутність COVID-19 можна буде за допомогою відповідних тестів.

Що відомо

  • У березі Європейська комісія запропонувала створити "зелені" цифрові паспорти, які дозволятимуть вакцинованим проти COVID-19 громадянам подорожувати в межах ЄС.
  • Угорщина вирішила запровадити COVID-сертифікати для людей, які зробили щеплення або перехворіли на коронавірус.
  • Уряд Великої Британії має намір впровадити паспорти вакцинації, які можна буде використовувати для подорожей.
  • Україна не впроваджуватиме жодних "імунних паспортів" і видаватиме довідки про щеплення проти COVID-19 у разі потреби, якщо це потрібно буде для перетину кордонів.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок