Україна не впроваджуватиме імунних паспортів — Ляшко

Україна не впроваджуватиме імунних паспортів — Ляшко

Україна не впроваджуватиме імунних паспортів — Ляшко
УНІАН

Україна не впроваджуватиме жодних "імунних паспортів" і видаватиме довідки про щеплення проти COVID-19 у разі потреби, якщо це потрібно буде для перетину кордонів.

Як зазначив заступник міністра охорони здоров’я та головний санітарний лікар Віктор Ляшко зазначив, що міжнародними медико-санітарними правилами чітко визначено вимоги до міжнародного свідоцтва про вакцинацію.

Якщо певна країна вимагатиме під час перетину кордону міжнародне свідоцтво про вакцинацію проти COVID-19, українці отримуватимуть таку безкоштовну довідку "у два кліки".

Читайте також: Як українці зможуть отримати паспорти вакцинації. Пояснює МОЗ

"Але впроваджувати та вимагати довідку про щеплення проти COVID-19 зараз не варто. Я повністю поділяю думку голови Європейського регіонального бюро ВООЗ Ганса Клюге, який публічно застерігає Єврокомісію від планів запровадити документи про вакцинацію проти COVID-19", — підкреслив Віктор Ляшко.

Що відомо

  • Заступник міністра охорони здоров’я та головний санітарний лікар Віктор Ляшко зазначив, що міжнародними медико-санітарними правилами чітко визначено вимоги до міжнародного свідоцтва про вакцинацію.
  • Єврокомісія планує 17 березня представити проєкт про введення в ЄС "паспортів вакцинації". В ЄС розраховують, що завдяки цим сертифікатам до літа вдасться зняти багато обмежень на пересування всередині блоку.
  • Уряд Великої Британії має намір впровадити паспорти вакцинації, які можна буде використовувати для подорожей.
  • В Євросоюзі планують впровадити так звані "сертифікати вакцинації" для тих, хто отримав щеплення від коронавірусу.
  • Угорщина вирішила запровадити COVID-сертифікати для людей, які зробили щеплення або перехворіли на коронавірус.

Вибір редакції

На початок