У містах Білорусі 27 березня вперше з початку року відбулися масові акції проти режиму невизнаного президента країни Олександра Лукашенка. Станом на ранок 28 березня силовики затримали понад дві сотні осіб.
Як повідомило білоруське видання TUT.BY, зокрема, протестні акції відбулися у Бресті, місті Новогрудок, Солігорську, проте наймасовіша акція зібралася у білоруській столиці.
Приблизно з опівдня почали надходити повідомлення про масові затримання мітингувальників, зокрема у районі площі Бангалор в Мінську, у дворах та на сусідніх вулицях.
Речниця МВС Білорусі Ольга Чемоданова повідомила, що під час протестів у країні затримали понад сотню учасників, найбільше у Мінську. Зокрема, серед затриманих — два редактори видання TUT.BY та троє співробітників видання "Наша Ніва". Згодом журналістів відпустили.
"Понад 100 осіб були доставлені до територіальних органів внутрішніх справ за порушення адміністративного законодавства. Це поодинокі пікети та інші порушення громадського порядку", — сказала Чемоданова.
Водночас правозахисний центр "Вясна" станом на ранок 28 березня повідомив про 245 затриманих.
Тим часом Слідчий комітет Білорусі повідомив, що порушив кримінальну справу за статтею про грубе порушення порядку (стаття 342 КК) за заклики Telegram-каналів до участі у "несанкціонованих заходах".
Що відомо
- 9 серпня 2020 року в Білорусі відбулися вибори президента, які ні опозиція, ні міжнародна спільнота не визнали вільними та справедливими. За офіційними результатами, чинний президент Олександр Лукашенко має 80,08% голосів, його головна конкурентка Світлана Тихановська – 10,09%.
- Відтоді в Білорусі тривали протести, включно зі страйками на деяких державних підприємствах. Під час їхнього придушення були затримані тисячі людей.
- МВС Білорусі створило базу даних учасників акцій протесту проти Лукашенка.
- 23 вересня Лукашенка у Палаці незалежності в Мінську офіційно проголосили президентом. Церемонія інавгурації була таємною, інформація про неї розголошувалася.
- Видання Тime внесло білоруську опозиціонерку Світлану Тихановську до списку молодих лідерів, які формують майбутнє.
- Європейський Союз 25 лютого продовжив санкції проти білоруських високопосадовців до 28 лютого 2022 року.
- 18 березня білоруська опозиціонерка Світлана Тихановська закликала білорусів голосувати на електронній платформі "Голос" за переговори з владою.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу