NASA показало морозні дюни Марсу. Як вони виглядають

NASA показало морозні дюни Марсу. Як вони виглядають

NASA показало морозні дюни Марсу. Як вони виглядають
. NASA

Національне агентство США з аеронавтики й дослідження космічного простору NASA опублікувало світлину морозних дюн Марсу.

Згідно з повідомленням, поле піщаних дюн займає морозний кратер діаметром 5 кілометрів у високих широтах північних рівнин Марса, який і вдалося сфотографувати. Науковці повідомили, що деякі дюни відокремилися від основного поля і, схоже, підіймаються схилом кратера за формою яру.

Морозні дюни Марсу
Морозні дюни Марсу. NASA

Зазначається, що поверхня основного поля дюн характеризується серією темних багатокутних візерунків. Це може бути наслідком сезонних морозних процесів. На кількох крутіших схилах дюн, спрямованих з підвітряного боку, є вузькі борозни, що вказують на початок формування ярів.

У NASA розповіли, що дно кратера має різноманітну текстуру, зокрема смугасті візерунки, які вказують на сезонне танення, викликане сублімацією льоду. Рух матеріалів схилами кратерів на дюнному полі нагадує яри, за винятком того, що вони, як правило, не обмежуються характерними нішами, врізаними каналами або виступами наносів. В агентстві додали, що це відмінні риси ярів в інших частинах планети.

Що відомо

  • NASA запустило сервіс "Надішли своє ім'я на Марс". Ваші дані запишуть на флешку, яка відправиться до Червоної планети на борту корабля під час наступної експедиції в середині 2020-х років.
  • Компанія SpaceX Ілона Маска 24 березня вивела на орбіту чергову партію з 60 інтернет-супутників в рамках проєкту Starlink.
  • Марсохід Perseverance ("Наполегливість") NASA записав перші звуки свого руху поверхнею Червоної планети.

Читайте також

Іграшка для дорослих. Lego разом з NASA випустила конструктор космічного телескопа Hubble

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок