Вчений дописав незакінчені твори Моцарта та видав з ними музичний альбом

Вчений дописав незакінчені твори Моцарта та видав з ними музичний альбом

Вчений дописав незакінчені твори Моцарта та видав з ними музичний альбом

Музикознавець Тімоті Джонс, який викладає у Королівській музичній академії Лондона, дописав незакінчені твори Вольфганга Амадея Моцарта для скрипки та клавішних інструментів. Наприкінці березня він випустив з ними музичний альбом Channel Classics. Композиції зіграли Рейчел Поджер та Кристофер Глінн.

Робота Джонса незвичайна своїм підходом, який він назвав "обери свою пригоду". Вчений протестував різні аспекти стилю Моцарта та зробив по декілька варіантів фіналу до кожного твору.

Джонс захопився ідеєю закінчити твори Моцарта, коли вивчав книгу про пізній період кар'єри музиканта. Під час дослідження Джонс передивився нотні нотатки Моцарта до понад 100 інструментальних фрагментів.

"Це зайняло в мене понад сім років життя," – відмітив вчений.

Про існування фрагментів незакінчених композицій Моцарта відомо з XIX сторіччя, і є більш пізні дослідження вчених Алана Тайсона та Ульріха Конрада, які допомогли встановити точну дату створення мелодій. Джонс почав їх досліджувати з метою встановити обставини, за яких Моцарт писав музику.

В наукових колах роботу Джонса оцінили "рівно". Хтось вважає це марними спробами. Хтось спокійно поставився, бо дописувати незавершені твори Моцарта не є нечуваним у класичному світі. А деякі, зізнається Джонс, настільки добре виховані, що ніколи не скажуть йому грубості у вічі.

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше