Знаменитий Гентський вівтар помістили у куленепробивну вітрину за 5 мільйонів

Знаменитий Гентський вівтар помістили у куленепробивну вітрину за 5 мільйонів

Знаменитий Гентський вівтар помістили у куленепробивну вітрину за 5 мільйонів

Знаменитий Гентський вівтар отримав нову домівку з куленепробивного скла. Захисні обладунки для найбільш популярного серед грабіжників витвору мистецтва коштували 5 мільйонів. Про це повідомляє The Guardian.

Гентський вівтар, який був написаний Губертом і Яном ван Ейками у 1432 році, повернувся до собору Святого Бавона в Генті (Бельгія). Поліптих розмістили у найбільшій каплиці собору всередині куленепробивної вітрини висотою 6 метрів та обсягом 100 кубічних метрів.

Нова захисна конструкція дозволить відвідувачам без перешкод милуватися роботою та забезпечить кращі кліматичні умови для збереження шедевру — взимку температура в соборі часом падає до 2 градусів, а влітку вівтарю могло нашкодити сонячне світло, яке потрапляє всередину через кольорові вітражі.

Проте головне — це, звісно, захист від грабіжників. Протягом 588-річної історії Гентський вівтар намагалися спалити кальвіністи, його викрадав для паризького Лувру Наполеон, а нацистські агенти полювали за ним, щоб презентувати Гітлеру. Вівтарю не вдалося залишитися неушкодженим — одна з його 12 панелей вважається втраченою з 1934 року.

Знаменитий Гентський вівтар помістили у куленепробивну вітрину за 5 мільйонівВікіпедія

Знаменитий Гентський вівтар помістили у куленепробивну вітрину за 5 мільйонів

Щоб забезпечити високий рівень безпеки, старовинні стіни собору довелося частково перепланувати. Саме на це пішла значна частина коштів з виділених на реставрацію 30 мільйонів. Напівпрозорий скляний футляр із високим рівнем безпеки коштував 5 мільйонів доларів.

"Ян ван Ейк був генієм, який вражав світ понад п'ять століть своїми інноваційними техніками. І дивовижна реставрація, і обставини, за яких тепер можна милуватися Гентським вівтарем, вражають", — сказав Ян Джамбон, прем'єр-міністр Фландрії, на урочистому відкритті.

Відвідувачі собору зможуть побачити шедевр вже з 29 березня.

Що відомо

Гентський вівтар складається з 24 панелей, на яких можна побачити 258 людських фігур. У центральній частині його висота сягає трьох з половиною метрів, ширина (у розкритому вигляді) — п'яти метрів.

Темою вівтаря є поклоніння Агнцеві з Одкровення Іоанна Богослова — останньої книги Нового Завіту в Біблії. Пророки, праотці, апостоли, мученики й святі стікаються до вівтаря, на якому стоїть Агнець, що символізує Христа.

На зовнішній стороні вівтаря зображений Йос Вейдт з дружиною — на замовлення цього донатора собору і була створена робота.

Читайте також

Під ім'ям Босха працювала майстерня. Історія реставрації твору, що зберігається в Україні

Баварські фрески виявилися найдавнішими у Північній Європі

Сестра ван Гога сплатила за лікування у психіатричній лікарні, продавши 17 картин художника

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше