Баварські фрески виявилися найдавнішими у Північній Європі

Баварські фрески виявилися найдавнішими у Північній Європі

Баварські фрески виявилися найдавнішими у Північній Європі Angelika Porst

Реставраторам вдалося встановити вік фресок кафедрального собору баварського міста Аугсбург, які зображують життя Іоанна Хрестителя. Їх створили ще на початку XI століття. Про це повідомляє видання Your Art.

Зафарбовані побілкою фрески виявили ще в 1930-і роки. Але лише зараз, в ході реставраційних робіт на даху, вдалося встановити: вони датуються тим самим періодом, що й собор. Їхній орієнтовний вік — понад тисячу років.

"Найбільш ранні з фресок є частиною першого шару, що покриває кам'яну кладку собору. Отже, вони є фрагментом оригінального оздоблення церкви і були написані невдовзі після її побудови, орієнтовно у 1000 році", — говорить Біргіт Нойхойзер, представниця Баварського земельного відомства з охорони спадщини.

Попри те, що фрески сильно зблякли і збереглися лише фрагментарно, експерти змогли ідентифікувати декілька сцен з життя Святого Іоанна, зокрема його обезголовлення і поховання.

Баварські фрески виявилися найдавнішими у Північній ЄвропіAngelika Porst

Баварські фрески виявилися найдавнішими у Північній Європі

Реставратори планують обстежити зону даху і північний трансептПоперечний неф в базилікальних і хрестоподібних храмах в пошуках залишків інших фресок.

Читайте також

Меценати з усього світу зібрали кошти на відновлення старовинного розпису в Одесі

Сестра ван Гога сплатила за лікування у психіатричній лікарні, продавши 17 картин художника

В Юдейській пустелі знайшли рідкісний артефакт — новий сувій Мертвого моря

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше