У Рівному шахраї двічі видурили гроші у жінки за схемою "онук потрапив у ДТП"

У Рівному шахраї двічі видурили гроші у жінки за схемою "онук потрапив у ДТП"

У Рівному шахраї двічі видурили гроші у жінки за схемою "онук потрапив у ДТП"
колаж Суспільного

Чотири тисячі доларів віддала шахраям 85-річна пенсіонерка з Рівного. Як повідомили у Нацполіції області, жінка стала жертвою схеми "ваш онук потрапив у ДТП". При цьому шахраї забрали одну суму, потім змусили позичити і забрали знову. Поліцейські відрили кримінальне провадження та встановлюють осіб, які можуть бути причетні до злочину. 

Дзвонили і тиснули

Дзвінок пролунав близько другої години дня на стаціонарний телефон. Коли 85-річна рівнянка підняла слухавку, то почула схвильований голос нібито її онука, який крізь сльози повідомив бабусю, що він потрапив у ДТП, – розповіла речниця Нацполіції області Катерина Заурська.

Згодом голос змінився на інший. Невідомий чоловік представився медичним працівником та повідомив, що лікування можна провести лише у Полтаві. Для цього потрібно вісім тисяч доларів.

Рівнянці сказали, що потрібно написати заяву і зібрати гроші. Коли жінка повідомила, що такої суми у неї нема, тоді їй озвучили мінімальну суму у дві тисячі доларів. Забрати їх разом із заявою зможе посередник, який зараз перебуває у Рівному, – зазначають у поліції. 

Передача і "добавка"

Через деякий час у двері постукав невідомий чоловік, якому господиня віддала обумовлену суму із заявою про передачу грошей на лікування.

"Через декілька хвилин знову пролунав дзвінок. Псевдовнук сказав бабусі — грошей недостатньо. Пенсіонерка запевнила, що спробує позичити, що і зробила. Зібрати змогла іще дві тисячі доларів, які передала тому ж невідомому", – розповідає речниця Нацполіції в області Катерина Загурська.

Вона додала, що пенсіонерка дізналася про те, що її ошукали лише після того, як зателефонувала онукові, який теж проживає у Рівному.

Що радить поліція

За фактом шахрайства поліція відкрила кримінальне провадження.

Правоохоронці просять громадян у жодному разі та за будь-яких обставин не давати гроші невідомим.

"Наголосіть рідним, близьким, сусідам — особам похилого віку, аби вони були вкрай обачні у спілкуванні з невідомими, особливо по телефону. Крім того, не впускати у оселі людей, які представляються лікарями, медсестрами, газовиками, але при цьому не показують відповідних документів", – каже пресофіцерка.

Читайте також

  • "Телефонні" шахраї, які дурили людей, перебували у колонії на Рівненщині. Їм допомагала спільниця з іншої області. Групу викрили.
  • У двох селах Рівненського району невідомі жінки обікрали двох пенсіонерок. Як повідомили у пресслужбі поліції, в одному випадку зловмисниця представилась працівницею сільради, у іншому – люди нібито шукали житло.
  • Шахрай, який представився працівником банку, обманом змусив жінку віддати йому всі збереження. У поліції розповіли, що потерпіла не просто сказала дані своєї картки, а зняла готівку та переказала суму на рахунок нібито банку.
  • Поліція у Рівному схопила 21-річного жителя міста Дніпро, який намагався ошукати пенсіонера на 2700 доларів. Він діяв за старою схемою, повідомивши, що затримали сина, який побив перехожого і відпустять його з поліції за певну суму.
  • Рівненська психологиня Катерина Габрієль дала поради, як не потрапити у пастку шахраїв. Зазвичай їх жертвами стають пенсіонери та одинокі люди, яких ошукують по телефону або представившись працівниками офіційних установ.
На початок