Український режисер Андрій Жолдак поставив оперу на французькій сцені

Український режисер Андрій Жолдак поставив оперу на французькій сцені

Український режисер Андрій Жолдак поставив оперу на французькій сцені
Ліонська опера

26 березня у Франції відбудеться прем'єра опери Бартока, яку поставили режисер Андрій Жолдак, диригент Тіт Енгель і драматург Жорж Бану.

Швейцарський диригент Тіт Енгель, французький драматург Жорж Бану та український режисер Андрій Жолдак познайомлять із власною інтерпретації опери угорського композитора Бели Бартока "Замок герцога Синя борода" і казки Шарля Перро.

Як повідомляє nv.ua, на сцені фестивалю Ліонської опери вони покажуть диптих "Замок герцога Синя борода" та "Аріана і Синя борода".

Андрій Жолдак спирається на двозначність історії про Синю бороду та пропонує подивитися дві радикальні, інтенсивні і чуттєві постановки, що дозволяють сприйняти один і той самий твір у різний спосіб.

"Жолдак показує твір без будь-яких застережень і обмовок — прямо у лоб — піддає першоджерело несподіваній відвертій обробці й наповнює неймовірною енергією", — розповідає генеральний директор Ліонської опери Серж Дорні, називаючи співпрацю таких обдарованих людей, як диригент Тіт Енгель і режисер Андрій Жолдак, вкрай актуальною.

За сюжетом, Джудіт — четверта дружина Синьої бороди, знаходить у своєму замку величезну темну кімнату за сімома закритими дверима. Синя борода дозволяє їй відкрити перші шість, але категорично забороняє відкривати сьому. Героїня нехтує забороною, на своє нещастя…

Кадр з постановки "Замок герцога Синя борода"
Кадр з постановки "Замок герцога Синя борода". Ліонська опера

Що відомо

Фестиваль в Ліонській опері триває з 22 по 26 березня. Його фокус — міжгендерні стосунки, їхні таємниці та пристрасті. Постановка опери "Замок герцога Синя борода" не рекомендується для перегляду дітьми, молодшими за 16 років. Сценографію постановки робив Даниїл Жолдак.

Читайте також

Театр імені Франка показав фото з репетиції "Пера Ґюнта"

Режисер Дмитро Захоженко: "Не розумію, чому вихід актора зі словами "Я – Гамлет", має мене вражати"

"Будинок казки": залаштунки єдиного на Волині дитячого театру ляльок

Категорії
ТеатрАрхітектураДизайнІншеРозкладКонцертиПрограмиПодкастиСПАДОК ТЕРЕЩЕНКІВARTИЛЕРІЯРадіо ПроміньРадіо КультураРадіодиктант