Президент Володимир Зеленський підписав указ, яким затвердив національну стратегію у сфері прав людини.
Як ідеться у повідомленні пресслужби Зеленського, стратегія спрямована на об'єднання суспільства у питаннях цінностей прав і свобод людини, що "забезпечуються та захищаються на основі принципів рівності та недискримінації".
"Документ зосереджений на розв'язанні основних системних проблем у сфері забезпечення, реалізації та захисту прав і свобод людини в умовах нових викликів, що постали перед суспільством", — заявили в ОПУ.
Документом передбачено, що його реалізація здійснюється за 27 стратегічними напрямами, серед яких, зокрема:
- запобігання катуванню та жорстокому поводженню з людьми; з
- абезпечення права на справедливий суд; забезпечення свободи мирних зібрань та об’єднань; запобігання та протидія дискримінації;
- забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків;
- протидія домашньому насильству;
- забезпечення прав корінних народів і національних меншин;
- забезпечення прав дитини, екологічних прав, прав ветеранів війни, зокрема тих, хто брав участь у заходах з відсічі й стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях;
- забезпечення прав внутрішньо переміщених осіб та осіб, які проживають на тимчасово окупованій території України;
- відновлення прав осіб, які були позбавлені свободи внаслідок збройної агресії Росії проти України, тимчасової окупації частини території України;
- забезпечення прав осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, та членів їхніх сімей;
- подолання негативних наслідків конфлікту, спричиненого збройною агресією Росії тощо.
Зазначається, що результатом реалізації стратегії має стати запровадження системного підходу до забезпечення прав і свобод людини, узгодженості дій органів державної влади та місцевого самоврядування, громадянського суспільства й бізнесу та створення в Україні "ефективного механізму реалізації та захисту прав і свобод людини".
Крім того, реалізація стратегії має забезпечити прогрес у виконанні міжнародних договорів України у сфері прав людини. Зокрема угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Передбачається, що стратегія також сприятиме цілям сталого розвитку України на період до 2030 року, а також поліпшенню позицій України у міжнародних рейтингах з прав людини.
Що відомо
- Через пандемію коронавірусу на жінок лягло значно більше хатніх справ та роботи по догляду за дітьми. Це може знищити надбання борців за гендерну рівність за останні 25 років.
- Аналітики британського товариства Фосетта заявили, що сучасні жінки віком від 30 років ніколи не відчують рівної оплати праці, якщо прогрес в усуненні гендерного розриву не буде прискорено.
- Генеральний секретар Організації об'єднаних націй Антоніу Ґутерреш назвав гендерну нерівність, кліматичну катастрофу та злидні найбільшими проблемами світу.
Читайте також
"Брати кинджала і самій захищати свою дитину?": чому держава вчасно не рятує від насильства
Уряд просить Раду ухвалити проєкт про права робітників. Що він передбачає
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу