Кабінет міністрів погодив проєкт закону, яким пропонується посилити захист прав працівників. Тепер його має схвалити Верховна рада.
Відповідне рішення уряд ухвалив на засіданні 17 березня.
"Будь-які зміни в колективних трудових договорах будуть неможливі без ретельного пояснення та ознайомлення усіх робітників. Це директиви ЄС. Також законопроєктом пропонується посилити права робітників у питаннях звільнення. І останній аспект направлений на уникнення дискримінації людей під час приймані на роботу", – сказав прем'єр-міністр Денис Шмигаль.
Зазначається, що ухвалення цього законопроєкту допоможе реалізувати домовленості, передбачені Угодою про асоціацію між Україною та ЄС, а також імплементації окремих положень актів законодавства ЄС.
Що передбачає законопроєкт
Згідно з пояснювальною запискою законопроєкту, передбачається можливість укладати колективні трудові договори не лише між юридичною особою та колективом, а також між ФОПом та його працівниками.
Законом забороняється дискримінація в оголошеннях про прийняття на роботу. У разі, якщо людина, яка зазнала такої дискримінації, вона може звернутися до суду із заявою про відшкодування моральної шкоди.
Також законопроєктом забороняється необґрунтована відмова у прийнятті на роботу, а саме без будь-яких мотивів або з підстав, що не стосується кваліфікації чи професійних якостей працівника.
За законом будь-які зміни в колективних трудових договорах будуть неможливі без ретельного пояснення та ознайомлення всіх працівників, що є конкретною директивою Європейського Союзу.
Окрім цього посилюються права робітників у питаннях, які стосуються звільнення. Наприклад, посилено відповідальність за порушення порядку повідомлення про масове звільнення.
Що відомо
- Верховна рада 5 лютого прийняла в цілому закон №3623 щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі. Відповідне рішення підтримали 265 народних депутатів.
- Закон про ведення обліку трудової діяльності працівника в електронній формі, який передбачає перехід на електронні трудові книжки протягом п'яти років, офіційно опубліковано у парламентській газеті "Голос України".
- Верховна рада у другому читанні та в цілому ухвалила законопроєкт, який удосконалює правове регулювання дистанційної роботи. Рішення підтримали 322 народних депутатів.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу