Уряд просить Раду ухвалити проєкт про права робітників. Що він передбачає

Уряд просить Раду ухвалити проєкт про права робітників. Що він передбачає

Уряд просить Раду ухвалити проєкт про права робітників. Що він передбачає Unsplash

Кабінет міністрів погодив проєкт закону, яким пропонується посилити захист прав працівників. Тепер його має схвалити Верховна рада.

Відповідне рішення уряд ухвалив на засіданні 17 березня.

"Будь-які зміни в колективних трудових договорах будуть неможливі без ретельного пояснення та ознайомлення усіх робітників. Це директиви ЄС. Також законопроєктом пропонується посилити права робітників у питаннях звільнення. І останній аспект направлений на уникнення дискримінації людей під час приймані на роботу", – сказав прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

Зазначається, що ухвалення цього законопроєкту допоможе реалізувати домовленості, передбачені Угодою про асоціацію між Україною та ЄС, а також імплементації окремих положень актів законодавства ЄС.

Що передбачає законопроєкт

Згідно з пояснювальною запискою законопроєкту, передбачається можливість укладати колективні трудові договори не лише між юридичною особою та колективом, а також між ФОПом та його працівниками.

Законом забороняється дискримінація в оголошеннях про прийняття на роботу. У разі, якщо людина, яка зазнала такої дискримінації, вона може звернутися до суду із заявою про відшкодування моральної шкоди.

Також законопроєктом забороняється необґрунтована відмова у прийнятті на роботу, а саме без будь-яких мотивів або з підстав, що не стосується кваліфікації чи професійних якостей працівника.

За законом будь-які зміни в колективних трудових договорах будуть неможливі без ретельного пояснення та ознайомлення всіх працівників, що є конкретною директивою Європейського Союзу.

Окрім цього посилюються права робітників у питаннях, які стосуються звільнення. Наприклад, посилено відповідальність за порушення порядку повідомлення про масове звільнення.

Що відомо

  • Верховна рада 5 лютого прийняла в цілому закон №3623 щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі. Відповідне рішення підтримали 265 народних депутатів.
  • Закон про ведення обліку трудової діяльності працівника в електронній формі, який передбачає перехід на електронні трудові книжки протягом п'яти років, офіційно опубліковано у парламентській газеті "Голос України".
  • Верховна рада у другому читанні та в цілому ухвалила законопроєкт, який удосконалює правове регулювання дистанційної роботи. Рішення підтримали 322 народних депутатів.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди