У Меджибожі створять музей старовинної зброї

У Меджибожі створять музей старовинної зброї

У Меджибожі створять музей старовинної зброї Фото: Суспільне Поділля

У державному історико-культурному заповіднику "Межибіж" планують показати туристам, якою зброєю оборонялися від нападів ворогів п'ять століть тому. Цьому передували дворічні археологічні дослідження південного оборонного муру.

Мур фортеці, зведений у XIV-XV століттях нашої ери. Як розповідає археолог Віктор Вєтров, під час досліджень розкопали цікаву нижню частину муру.

"Дуже цікавий бойовий ярус, який зараз під землею, має специфічні бійниці. У більш пізні часи, в XVI сторіччі, в нижній частині були земляні насипи під артилерію, потім ця система знову змінилася, — розповів археолог.

За його словами, дослідження нижніх ярусів фортифікаційної споруди дозволять робити висновки про використання зброї в різні періоди на одній місцевості та відтворити її.

Уздовж південного оборонного муру планують туристичну атракцію. Тут мають зробити галерею з відтворенням бойової зброї: гармат, мушкетів та іншої зброї, якою обороняли фортецю в XVI-XVII століттях.

Уздовж південного оборонного муру планують зробити туристичну атракціюФото: Суспільне Поділля

Уздовж південного оборонного муру планують зробити туристичну атракцію

Директор заповідника Олег Погорілець впевнений, що нова експозиція привабить туристів. Для них хочуть створити ще один музей, де розповідатимуть про творців історії України.

"Це є Павло Скоропадський, який проводив тут українізацію російського війська. Саме в Меджибожі був створений в 1917 році перший український корпус, який прийняв бій з ворогами, з більшовиками на підступах до Києва", — каже Олег Погорілець.

На нову атракцію в та облаштування інфраструктури для туристів потрібно 53 мільйони гривень. Цей проєкт подали на розгляд обласної комісії з "Великого будівництва".

Чим більше відвідувачів приїде в Меджибіж, тим краще для області:

"Меджибіж-туристичний магніт, який притягує туристів з усього світу. До карантину ми приймали 54 тисячі відвідувачів в рік. В минулому 19 тисяч, але це дуже добре. З обмеженнями, але працювали".

Читайте також

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше