Йоганнес Бьо проти Штурли Легрейда. Усі варіанти розв'язки боротьби за Кубок світу з біатлону

Йоганнес Бьо проти Штурли Легрейда. Усі варіанти розв'язки боротьби за Кубок світу з біатлону

Йоганнес Бьо проти Штурли Легрейда. Усі варіанти розв'язки боротьби за Кубок світу з біатлону AP Images

Розбираємо, хто і за яких умов переможе.

Доля Великого кришталевого глобусу чоловічого біатлонного сезону визначиться в останній гонці. Двадцять п'ять особистих стартів не було достатньо, щоб розділити двох лідерів - норвежців Йоганнеса Бьо та Штурлу Легрейда.

Останній старт сезону - мас-старт у шведському Естерсунді - визначить ім'я головного тріумфатора сезону. У цій гонці під першим номером стартуватиме Бьо-молодший, однак де-факто лідером буде саме Легрейд - у нього, по суті, одне очко переваги перед заключною гонкою (уся справа у списанні найгірших результатів сезону, про це далі).

Суспільне Спорт розбирається у шансах норвежців виграти загальний залік Кубка світу, а також пояснює, що потрібно кожному для перемоги у сезоні.

Час початку чоловічого мас-старту - о 18:15. Пряма трансляція - тут.

Йоганнес проти Штурли. Ситуація перед останньою гонкою

  1. Йоганнес Бьо - 1038 (34*)
  2. Штурла Легрейд - 1034 (29)

* - у дужках вказаний четвертий найгірший результат сезону, який може бути списаний за результатами мас-старту. Тобто фактично перед цією гонкою Легрейд попереду на 1 очко.

Нюанс з правилами: що ще за списання очок

Наприкінці кожного біатлонного сезону від загальної кількості набраних очок спортсменом списується певна кількість найгірших результатів (за очками). В останні роки відмінусовували дві найгірші гонки, однак на сезон 2020/21 були внесені зміни до правил - списуватися будуть одразу чотири найгірші старти.

Таке рішення IBU прийняла через можлиий вплив коронавірусу на сезон: більша кількість списаних стартів мала б урівняти шанси біатлоністів, якби комусь довелося пропускати змагання через карантин.

То якісь результати уже списані?

Так, три найгірші результати сезону для Йоганнеса та Штурли уже не враховані у загальній таблиці.

У Бьо-молодшого сумарноо відмінусовано 93 очки, у Легрейда - 69. Попереду залишається списання ще одного найгіршого результату: поки що у Йоганнеса це 34 очки, у Штурли - 29.

Що потрібно для перемоги кожному з біатлоністів...

  1. Штурла Легрейд
  • фінішувати вище за Йоганнеса і при цьому у топ-8 найкращих

Яка ситуація зараз - 1034 очки (-29 за четверте списання = 1005)

Оскільки за "втраченими" очками Штурла випереджає Йоганнеса на один пункт, його завдання - фінішувати у мас-старті перед Бьо-молодшим. Здавалося б просто, однак є нюанси.

Штурлі недостатньо просто "бути вище" за Йоганнеса, йому потрібно фінішувати у топ-8. Чому? За восьме місце Легрейд отримає 34 очки - цього буде достатньо, щоб сумарно отримати в сезоні 1039 очок. І якщо Йоганнес фінішує нижче, його результат буде списано як четвертий найгірший (зараз якраз 34 очки) - тобто у нього залишиться 1038 набраних пунктів.

Та якщо Штурла фінішує навіть дев'ятим, то він набере не більше 1037 очок - цього буде недостатньо для перемоги.

  1. Йоганнес Бьо
  • фінішувати вище за Штурлу Легрейда

АБО

  • фінішувати на будь-якому місці, якщо Штурла не потрапляє у топ-8

Яка ситуація зараз - 1038 очки (-34 за четверте списання = 1004)

Здавалося б, Йоганнес Бьо перебуває у статусі того, хто має наздоганяти. Але математично у нього більше шансів на загальну перемогу, ніж у 23-річного напарника по команді.

Йоганнесу не обов'язково потрапляти у топ-8, куди важливіше для Бьо - яким фінішує Штурла. Звісно, усе це можна буде не враховувати, якщо чинний володар ВКГ просто опиниться на фініші вище Легрейда - титул точно залишиться у нього.

Як Штурла та Йоганнес виступили у сезоні (особистиі гонки)

  • Штурла Легрейд - 10 подіумів (7 перемог + 2 других місця + 1 третє)
  • Йоганнес Бьо - 13 подіумів (4 перемоги + 4 другі місця + 5 третіх)
Категорії
Стрільба з лукаКаратеСучасне п'ятиборствоБоротьбаСпортивне скелелазінняТхеквондоСкейтбордингСерфінгВітрильний спортГольфПаралімпійський спортДзюдоБадмінтонНастільний тенісТриатлонКінний спорт