У Кривому Розі юнаки із синдромом Дауна на один день стали офіціантами

У Кривому Розі юнаки із синдромом Дауна на один день стали офіціантами

У Кривому Розі юнаки із синдромом Дауна на один день стали офіціантами
. Суспільне Дніпро

У Кривому Розі двоє хлопців із синдромом Дауна на один день стали офіціантами. 17-го березня Денис Куць та Денис Гроц працювали в одній із кав’ярень Кривого Рогу. Ідея такого проєкту належить волонтерам та батькам місцевої організації “Сонячні діти Криворіжжя”, а підтримала її місцева підприємиця.

За стійкою – Денис та його наставниця, бариста Дарія. Денис слухає настанови і зосереджено натискає потрібні кнопки. Він готує замовлення для відвідувачів.

26-тирічний Денис Куць та 16-тирічний Денис Гроц упродовж шести годин по черзі готували каву, напої, розносили відвідувачам замовлення. До роботи хлопців підготували на тренінгу бариста кав’ярні.

У Кривому Розі юнаки із синдромом Дауна на один день стали офіціантами
У Кривому Розі юнаки із синдромом Дауна на один день стали офіціантами. Суспільне Дніпро

«Роблять все якнайкраще, стараються дуже. Все потихеньку, помаленьку. Вони нікуди не спішать. І це добре. Це запорука хорошої праці», – каже бариста Дарія.

«Каву робив, лате робив. Мені подобається», – ділиться Денис.

За роботою хлопців спостерігає бабуся Дениса Гроца. Говорить, для нього дуже важливо відчувати себе потрібним.

"Дуже, звісно, хотілося б, щоб ці діти якось знаходили себе. Вони такі, знаєте, можуть робити монотонну роботу. Або як сьогодні, завдяки кафетерію, де прийняли наше прохання зробити такий спільний маленький проєкт працевлаштування наших дітей, вони ось готують каву, працюють як офіціанти І в них начебто непогано виходить", – сказала Лариса Гроц.

Одна з відвідувачок кав’ярні Ольга Гринченко дізналася про проєкт із соцмереж, вирішила підтримати.

"Я замовила какао і фірмове печиво. Крім посмішки, ще й сервіс. Хлопці дуже уважні, хочуть зробити все по максимуму", – зазначила вона.

Ідея проєкт належить волонтерам та батьки місцевої громадської організації “Сонячні діти Криворіжжя”, розповідає керівниця спільноти Наталія Мельничук. Найскладніше, говорить, знайти підприємців, які б зважилися взяти на постійну роботу людей із синдромом Дауна. Власниця цієї кав’ярні Ірина Ювмініна погодилася підтримувати проєкт “Один день на роботі”. Поки йдеться про окремі дні, а не працевлаштування.

Брати людей з синдромом Дауна на роботу – це не страшно, що вони можуть виконувати роботу відповідально, впевнена Наталія Мельничук.

"Звісно, є певні обмеження щодо можливостей і умов. Але ми хотіли показати, що усе можливо", – додає вона.

Наступного разу у цій кав’ярні обіцяють зібратися влітку, на день народження обох Денисів. Вони народилися з різницею в один день, а святкуватимуть 20-го серпня.

Читайте також

  • "Промінчики сонця". У Кропивницькому покажуть фотовиставку про дітей з синдромом Дауна
  • У Миколаєві мами, які виховують дітей з інвалідністю, зможуть безкоштовно відвідати салон краси
На початок