Філатов відреагував на розслідування Bihus.Info щодо контракту "Дніпроводоканалу" з фірмою режисера "Слуги народу"

Філатов відреагував на розслідування Bihus.Info щодо контракту "Дніпроводоканалу" з фірмою режисера "Слуги народу"

Філатов, мер, розслідування, Дніпро
Борис Філатов. ДніпроОВА

Фірма режисера "Слуги народу" Олексія Кірющенка отримала контракт на 521 мільйон гривень на продаж електроенергії від комунального підприємства "Дніпроводоканал".

Про це мовиться у журналістському розслідуванні Bihus.Info.

За даними журналістів, після того, як Кірющенко став співвласником компанії “Ел-енерго”, фірма почала отримувати замовлення на постачання електроенергії від комунальних підприємств та державних структур. Зокрема, з жовтня 2023 року по травень 2024 року компанія уклала 12 контрактів на понад 750 мільйонів гривень.

"Наразі найбільша угода укладена з КП “Дніпроводоканал” Дніпровської міськради. Згідно з останніми змінами до контракту, вартість угоди – 521 млн грн. Строк виконання – до кінця року", — йдеться у розслідуванні.

Фірма режисера "Слуги народу" отримала контракт на 521 млн грн на продаж електроенергії від "Дніпроводоканалу" – ЗМІ
Договір між фірмою Кірющенка та "Дніпроводоканалом". Bihus.Info

Розслідувачі запитали напряму у Кірющенка про його новий бізнес, але режисер відмовився спілкуватися.

Як коментує ситуацію міський голова Борис Філатов

У своєму Telegram-каналі міський голова Дніпра Борис Філатов повідомив, що тендер на закупівлю електроенергії було оголошено у листопаді 2023 року у системі Prozorro. Заявки туди подали декілька учасників.

"Так сталося, що ця сама компанія поставила найнижчу ціну. Тепер, протягом третини року роботи з тією фірмою, вона справно виконує свої зобов’язання. Постачає електроенергію вчасно, за заявленою тоді вартістю та з відтермінуванням платежів на близько місяця", — написав Філатов.

Також міський голова зазначив, що не відслідковує "кожен тендер 150 комунальних підприємств Дніпра, які є самостійними господарчими субʼєктами"

"В умовах війни все одно, хто постачатиме цю електроенергію територіальній громаді – режисери "Слуги народу", автори "Кварталу" чи космічні прибульці. Для громади мільйонного міста потрібно, аби все виконувалося швидко, якісно та якомога дешевше", — йдеться у дописі.

Що відомо про Олексія Кірющенка та компанію “Ел-енерго”

Олексій Кірющенко народився в Україні, тривалий час жив і працював в Росії. В Україні, зокрема, співпрацював з проєктами студії “Квартал 95”.

Після перемоги Володимира Зеленського на виборах, режисер долучався до розробки концепції на той момент нового телеканалу для окупованих територій “Дім”, був членом Наглядової ради Українського культурного фонду, і, за даними журналістів, входив до складу комісії, що обирала кінопроєкти для державного фінансування.

У серпні 2023 року Кірющенко став співвласником компанії “Ел-енерго” (отримав частку 49%). Його партнер по бізнесу — Олександр Хандрига (51%). Основний вид діяльності компанії – торгівля електроенергією. Сама фірма була створена у вересні 2022 року, ліцензію на постачання електроенергії отримала у листопаді.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок