У дельті Дунаю поселилися представники найбільших українських гризунів – річкові бобри. Цей вид майже повністю зник з території України приблизно 100 років тому, розповів заступник директора Дунайського біосферного заповідника Максим Яковлєв на своїй сторінці в Facebook.
За його словами, сліди проживання бобрів знайшли ще на початку березня. Тоді у приморській частині дельти помітили погризи верби та хатинку тварини.

До Одеської області повернулися жити бобри

До Одеської області повернулися жити бобри
Пізніше працівникам заповідника вдалося зробити світлину бобра, який будує свою хижу, розповів Яковлєв.
"Чи приживуться бобри в українській дельті Дунаю – час покаже, але неймовірно приємно бути свідком повернення до своєї домівки таких красивих та милих тварин після такої тривалої відсутності", – зазначив він.

До Одеської області повернулися жити бобри
Заступник директора також пояснив, що кілька сотень років тому бобер мешкав майже на всій території України. Утім через масове винищення в 1930-х роках у країні збереглося приблизно 100 особин. Відновити чисельність виду тоді вийшло завдяки заходам із реакліматизації тварин та забороні на полювання, додав Максим Яковлєв.
Наразі, за його словами, в Україні налічується понад 40 тисяч особин. Раніше річкові бобри мешкали у дельті Дніпра та Дністра. На берег Дунаю бобри, ймовірно, перебралася з території Румунії. Там сліди проживання цих гризунів вперше виявили у 2011 році.
Читайте також
- Кабмін погодив створення нацпарку "Куяльницький" на Одещині
- Куяльницький лиман на Одещині продовжує висихати. Що планують робити
- Весняна міграція: на Тузлівські лимани Одещини прилетіли тисячі птахів