Екологи підрахували збитки для повітря від удару РФ по Одесі 29 квітня

Екологи підрахували збитки для повітря від удару РФ по Одесі 29 квітня

удар по Одесі 29 квітня, замок Ківалова
Пожежа у замку "Гаррі Поттера" в Одесі після атаки РФ, 29 квітня 2024 року. ДСНС Одещини

Внаслідок російського удару по Одесі 29 квітня до повітря потрапило 47 тонн діоксиду вуглецюТривка хімічна сполука, поширена в природних газах, що містять його в кількості від декількох відсотків до практично чистого вуглекислого газу. Є кінцевим продуктом окиснення вуглецю, не горить, не підтримує горіння і дихання.. Екологи розрахували, яку шкоду він наніс атмосферному повітрю.

Про це 8 травня повідомили в Державній екологічній інспекції Південно-Західного округу.

Під час російської атаки сталось займання спортивно-оздоровчого комплексу одного з вищих навчальних закладів — відомого в Одесі як "замок Ківалова" чи "замок Гаррі Поттера". Площа пожежі склала 600 квадратних метрів.

"До атмосферного повітря потрапило понад 4️7 тонн діоксиду вуглецю. Загальний розмір шкоди, завданої атмосферному повітрю викидами забруднюючих речовин — майже 1️4️5️ тисяч гривень", — зазначили в екоінспекції.

Інформацію про завдану шкоду передали до Оперативного штабу при Державній екологічній інспекції України для формування єдиного реєстру збитків, що завдані довкіллю в результаті збройної агресії.

Що відомо про атаку по Одесі 29 квітня

  • Повітряну тривогу в місті оголосили о 18:24, за чотири хвилини після цього, о 18:28, пролунав потужний вибух. У Повітряних силах попередили про загрозу застосування балістичного озброєння.
  • Внаслідок атаки загинули сім людей, 32 отримали поранення, серед них двоє дітей та вагітна. Дівчинка, якій немає й пʼяти років, у вкрай важкому стані, повідомляв тоді голова ОВА Олег Кіпер.
  • Серед поранених екснардеп та ректор Національного університету "Одеська юридична академія" Сергій Ківалов. Про це Суспільному повідомив проректор НУ "ОЮА" Валентин Федоров. Після вибуху загорілась будівля, відома в Одесі як "замок Ківалова" або замок "Гаррі Поттера".
  • За словами речника Сили оборони півдня Дмитра Плетенчука, тип озброєння, яким атакували місто, встановлюють, для цього проводитимуть експертизу.
  • Прокуратура розпочала розслідування щодо удару балістикою по Одесі за фактом порушення законів та звичаїв війни, повідомили у відомстві.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок