Майже дві третини українців не готові робити щеплення проти COVID-19

Майже дві третини українців не готові робити щеплення проти COVID-19

Опитування
Майже дві третини українців не готові робити щеплення проти COVID-19
AP

61% опитаних українців не готові робити щеплення проти COVID-19 через недовіру до вакцини.

Про це свідчать дані опитування "Ставлення українців до вакцинування і можливого карантину. Березень 2021", проведеного Київським міським інститутом соціології.

Лише 33% опитаних готові робити щеплення у найближчі місяці, 61% – не готові. Головна причина небажання робити щеплення – недовіра до вакцини, яку висловили сумарно 54% тих, хто не готовий вакцинуватися.

Майже дві третини українців не готові робити щеплення проти COVID-19
Причини недовіри до вакцинації. КМІС

Поряд з тим, 45% респондентів позитивно ставляться до першочергової вакцинації публічних осіб і політиків. Негативно дану ініціативу оцінили 25% опитаних.

Найбільшу готовність вакцинуватися висловили жителі західних регіонів та представники старшої вікової групи. Жителі Сходу та молодь вказали значно меншу довіру до вакцинації.

Майже дві третини українців не готові робити щеплення проти COVID-19
Інфографіка від КМІС. КМІС

Довідка. Опитування проводилося методом CATI (телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера, computer-assisted  telephone  interviews) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Вибірка репрезентативна для дорослого населення (віком 18 років і старше) України. До вибірки не включаються території, які тимчасово не контролюються владою України - АР Крим, окремі райони Донецької та Луганської областей. В ході опитування проведено 2014 інтерв'ю. Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0.95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1.1) не перевищує: 2.4% для показників, близьких до 50%, 2.1% для показників, близьких до 25%, 1.5% - для показників, близьких до 10%, 1.1% - для показників, близьких до 5%.

Що відомо

  • Станом на ранок 17 березня в Україні підтвердили 11 833 нових випадки коронавірусної хвороби COVID-19. Одужали за минулу добу 5467 пацієнтів.
  • Прем'єр-міністр Денис Шмигаль оголосив про початок третьої хвилі пандемії коронавірусу в Україні.
  • В Україні 24 лютого розпочалася кампанія з вакцинації населення проти COVID-19. За день першу дозу вакцини отримали майже 160 людей.
  • Головний санітарний лікар Віктор Ляшко 2 березня отримав щеплення проти COVID-19 вакциною CoviShield. Окрім нього щепилися міністр охорони здоров'я Максим Степанов та президент Володимир Зеленський.
  • Головний санітарний лікар Віктор Ляшко захворів на COVID-19 на 13 день після щеплення вакциною CoviShield. Він пояснив, що захворів у той період, коли імунітет від щеплення ще не повністю сформований.
  • Президент Володимир Зеленський заявив, що перше щеплення вакциною проти коронавірусу AstraZeneca знижує ймовірність зараження на 76%. Водночас у Міністерстві охорони здоров’я повідомили, що побічні ефекти виявляються лише у 0,8% випадків.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок