"Щедрик" хочуть внести до списку культурної спадщини ЮНЕСКО

"Щедрик" хочуть внести до списку культурної спадщини ЮНЕСКО

"Щедрик" хочуть внести до списку культурної спадщини ЮНЕСКО

Легендарну українську композицію "Щедрик" в обробці Миколи Леонтовича планують внести до нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО. Цей процес триватиме два роки й буде присвячений 100-річчю першого виконання української колядки в США.

5 жовтня 1922 року український хор дав прем’єрний концерт у найпрестижнішому концертному залі Нью-Йорка Carnegie Hall. Це стало першим проєктом культурної дипломатії в історії модерної України та початком світового тріумфу "Щедрика".

На жовтень-грудень 2022 року запланована велика україно-американська програма, присвячена цій даті: виставковий проєкт із використанням оригінальних експонатів музею – квартири та музею Леонтовича у Вінницькій області, концертна програма в Carnegie Hall, наукові конференції в університетах США та український вертеп біля Рокфеллерівського центру.

Важливим пунктом цього проєкту є внесення пісні "Щедрик" до Списку нематеріальної культурної спадщини людства міжнародної організації ЮНЕСКО, який відбуватиметься в декілька етапів. Перший крок – внесення до Місцевого переліку Національної культурної спадщини (до червня 2021 року). Другий крок – до Національного переліку НКС України (до жовтня 2021 року). І третій крок – до Списку нематеріальної культурної спадщини людства міжнародної організації ЮНЕСКО (грудень 2021 – вересень 2022 років). Відповідні документи готує директорка Українського центру культурних досліджень Ірина Френкель.

Також у 2022 році планують випустити комплект монет "ЩЕДРИК – Carol of the Bells" та книгу "Від Щедрика до Carol of the Bells" українською та англійською мовами.

Читайте також

Концертна індустрія звинуватила УКФ у порушеннях при видачі грантів. Що відбувається?

У Львові планують створити музичний сквер на честь Квітки Цісик

У Мистецькому арсеналі відкриється нова виставка — її присвятили білоруським протестам

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше