У Мистецькому арсеналі відкриється нова виставка — її присвятили білоруським протестам

У Мистецькому арсеналі відкриється нова виставка — її присвятили білоруським протестам

У Мистецькому арсеналі відкриється нова виставка — її присвятили білоруським протестам

25 березня у День волі в Білорусі в Мистецькому арсеналі відкриється виставка "Кожны дзень. Мистецтво. Солідарність. Спротив". Свої роботи представлять майже півсотні білоруських художників і художниць.

"Кожны дзень" — це гасло, яке скандують протестувальники й протестувальниці в Білорусі з початку серпня 2020 року. Так вони підкреслюють тривалість і ритм спротиву, підтримуючи впевненість, що протест продовжиться завтра, що він не закінчиться.  Виставковий проєкт розкаже відвідувачам історію протесту та феномену солідарності в Білорусі.

"Мистецтво прекрасно допомагає зрозуміти стан світу, висвітлює ідеї й надії. Воно має діагностичний ефект: глядач, який завжди є водночас і співавтором, занурюється в реальність, із якою має справу художник і куратор. Все це сприяє нашому розумінню, відчуттю історії на кінчиках пальців. Виставка білоруського сучасного мистецтва нині, в цей історичний момент, — це не тільки естетичний досвід, хоча він, безумовно, передусім. Це теж інтелектуальне занурення у причини політичної дійсності Білорусі та важливий жест підтримки білоруської культурної сцени", — директорка Мистецького арсеналу Олеся Островська-Люта.

Виставка "Кожны дзень" звертається до тих художніх практик, які резонують з історією та сучасністю протестних рухів і мереж солідарності. Емансипативний потенціал мистецтва проявляється в різноманітних формах і техніках. Мистецтво, представлене на виставці, досліджує, моделює і тестує політичну реальність — або ж стає прямою критикою влади й актом незгоди. Ангажованість, залученість, протиставлення себе офіційній ідеології — ось що є принциповим для багатьох культурних працівниць і працівників Білорусі.

25 березня, у день відкриття, на виставці працюватиме виїзна студія UA: Радіо Культура — медіапартнера заходу. Прямий ефір триватиме з 15:00 до 18:00. Під час тригодинного радіомарафону слухачі зможуть дізнатися про ідею створення проєкту, особливості дистанційної підготовки міжнародної виставки, а також поставити свої запитання кураторській групі, художникам і художницям. 

Ведучі виїзної студії — Наталя Грабченко та Людмила Ляхевич.

Що відомо 

Виставка "Кожны дзень. Мистецтво. Солідарність. Спротив” представляє зріз сучасного білоруського мистецтва, яке створює та проявляє актуальні форми взаємодії, опору, колективності й майбутнього, яке практикується вже сьогодні — кожний день.

Кураторська група: Алєксєй Борісьонок, Андрей Дурейка, Марина Напрушкіна, Антаніна Стєбур, Максім Тимінько, Сєргєй Шабохін.

У Мистецькому арсеналі виставка триватиме з 25 березня до 4 травня 2021. 

Читайте також

Скарбниці українських скансенів: музеї під відкритим небом, які треба відвідати кожному

Дві марки та монета вартістю в 37 мільйонів доларів виставлені на аукціон. Ось їхня історія

Швейцарський блогер зняв короткометражку про війну на Донбасі

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше