У Міністерстві охорони здоров'я пояснили, що від щеплення вакциною від COVID-19 не можна захворіти. Проте є ймовірність, що людина може отримати першу дозу вакцини вже інфікованою, коли симптоми хвороби ще не розвинулись.
Як зазначили у МОЗ, також є ризик захворіти після проведення вакцинації.
"Організм після щеплення напрацьовує імунітет щонайменше три тижні. Як показує аналіз даних клінічних досліджень, ефективність вакцини після одноразової стандартної дози становить 76% з 22 по 90 день. Рівень антитіл зберігається протягом цього періоду з мінімальним зниженням", – йдеться у повідомленні.
За інформацією МОЗ, навіть через три тижні після введення другої дози вакцини існує невелика ймовірність того, що людина все одно може захворіти. Проте в цьому випадку найімовірніше людина перенесе захворювання без ускладнень.
Загальна слабкість або підвищення температури − це звичайна реакція на вакцину проти COVID-19. Ці симптоми зникають через кілька днів після вакцинації.
"Проте якщо у вас з’явились характерні симптоми захворювання на COVID-19: висока температура, постійний кашель, втрата нюху чи смаку – слід звернутися до лікаря", – додають у МОЗ.
Що відомо
- Станом на ранок 17 березня в Україні підтвердили 11 833 нових випадки коронавірусної хвороби COVID-19. Одужали за минулу добу 5467 пацієнтів.
- Прем'єр-міністр Денис Шмигаль оголосив про початок третьої хвилі пандемії коронавірусу в Україні.
- В Україні 24 лютого розпочалася кампанія з вакцинації населення проти COVID-19. За день першу дозу вакцини отримали майже 160 людей.
- Головний санітарний лікар Віктор Ляшко 2 березня отримав щеплення проти COVID-19 вакциною CoviShield. Окрім нього щепилися міністр охорони здоров'я Максим Степанов та президент Володимир Зеленський.
- Головний санітарний лікар Віктор Ляшко захворів на COVID-19 на 13 день після щеплення вакциною CoviShield. Він пояснив, що захворів у той період, коли імунітет від щеплення ще не повністю сформований.
- Президент Володимир Зеленський заявив, що перше щеплення вакциною проти коронавірусу AstraZeneca знижує ймовірність зараження на 76%. Водночас у Міністерстві охорони здоров’я повідомили, що побічні ефекти виявляються лише у 0,8% випадків.