У світі народжується найбільша кількість близнюків за всі часи. Чому це небезпечно

У світі народжується найбільша кількість близнюків за всі часи. Чому це небезпечно

У світі народжується найбільша кількість близнюків за всі часи. Чому це небезпечно
Ілюстративне фото: pixabay

Британські науковці зафіксували, що нині народжується більше близнят, ніж будь-коли раніше, і, ймовірно, світ досяг піку кількості близнюків.

Згідно з опублікованим у журналі Human Reproduction глобальним оглядом, щорічно у всьому світі народжується близько 1,6 мільйона близнюків, причому кожна 42-га дитина народжується близнюком.

Через затримку дітонародження і застосування таких медичних методів, як ЕКОШтучне запліднення — процес, в ході якого яйцеклітини запліднюються спермою поза межами жіночого організму., з 1980-х років частота подвійних пологів зросла на третину. Пік був досягнутий через значне збільшення числа близнюків у всіх регіонах за 30 років. В Азії кількість близнюків зросла на 32%, у Північній Америці — на 71%.

Дослідники зібрали інформацію зі 165 країн за 2010-2015 роки та порівняли їх з показниками за 1980-1985 роки. Число близнюків на тисячу пологів зараз особливо велике в Європі й Північній Америці, а в усьому світі у середньому народжується 12 пар близнюків на тисячу пологів.

В Африці близнюки й раніше народжувалися часто, тож у цьому регіоні статистика за останні 30 років не надто змінилася. Науковці зазначають, що це може бути пов'язано з й без того великою кількістю населення. Нині на Африку й Азію припадає близько 80% всіх близнюків у світі.

"Кількість двійників в Африці настільки велике через велику кількість близнюків, народжених від двох окремих яєць. Швидше за все, це пов'язано з генетичними відмінностями між африканським населенням та іншими популяціями", — сказав автор дослідження з Оксфордського університету професор Крістіан Монд.

Тим часом кількість близнюків в Європі, Північній Америці та країнах Океанії надолужує згаяне, й основною причиною цього стало використання допоміжної репродуктивної медицини з 1970-х років, наприклад ЕКО, ІКСІ, штучне запліднення і стимуляція яєчників. Всі ці методи збільшують ймовірність багатоплідних пологів.

В огляді йдеться, що жінки, які вирішили створювати сім'ї у пізнішому віці, частіше користуються штучними засобами запліднення через низьку фертильність, і, відповідно, частіше народжують близнюків. Професор Монд зазначає, що одноплідна вагітність є куди безпечнішою.

"Це важливо, оскільки пологи близнюків пов'язані з вищим рівнем смертності немовлят і дітей, а також з великою кількістю ускладнень для матерів і дітей під час вагітності, а також під час і після пологів", — каже він.

У близнюків більше ускладнень при народженні, вони частіше народжуються недоношеними, мають меншу вагу при народженні й вищий відсоток мертвонароджень. Огляд показав, що доля близнят у країнах з низьким і середнім рівнем доходу викликає більше занепокоєння. Зокрема, в Африці на південь від Сахари багато близнюків втрачають своїх братів і сестер у перший рік життя — понад 200 тисяч дітей щорічно. Дослідники вважають, що Індія і Китай будуть відігравати важливу роль в майбутніх показниках кількості близнюків.

Що відомо

  • За інформацією Державної служби статистики, за останні 10 років народжуваність в Україні скоротилася на 40%.
  • Американські дослідники з Інституту метрики та оцінювання в системі охорони здоров’я (IHME) при Вашингтонському університеті прогнозують, що у 2064 році населення світу досягне піку і складе 9,7 мільярда осіб, а до 2100 року знизиться до 8,8 мільярдів. У 23 країнах, зокрема в Японії та Іспанії, населення скоротиться більш ніж на 50%.
  • За даними ООН, у 2019 році населення Землі становило 7,7 мільярдів. У 2019 році ООН опублікувала доповідь, згідно з якою у 2050 році населення виросте до 9,7 мільярдів. В організації вважають, що пік припаде на кінець XXI століття, коли на планеті будуть проживати майже 11 мільярдів осіб.

Читайте також

Як розрахувати суму допомоги по вагітності та пологам. Пояснює дитячий омбудсман

Як змінився "пакунок малюка" та чи можна обрати гроші. Пояснює Мінсоцполітики

На початок