Як розрахувати суму допомоги по вагітності та пологам. Пояснює дитячий омбудсман

Як розрахувати суму допомоги по вагітності та пологам. Пояснює дитячий омбудсман

Як розрахувати суму допомоги по вагітності та пологам. Пояснює дитячий омбудсман
Ілюстративне фото, Unsplash

В Україні відпустка у зв'язку з вагітністю та пологами є оплачуваною та надається на підставі медичного висновку з 30 тижня вагітності. Уповноважений президента з прав дитини Микола Кулеба пояснив, як вирахувати суму допомоги, яку жінка отримає по вагітності та пологах.

Як нагадав Кулеба, тривалість відпустки по вагітності та пологах складає 126 календарних днів: з них 70 днів – до пологів, та 56 днів – після.

Як вирахувати суму допомоги

Як зазначив омбудсман, щоб зрозуміти, яку грошову допомогу отримає породілля потрібно помножити суму середньоденної заробітної плати на кількість днів перебування у відпустці.

Розрахунок декретних виплат здійснюється за формулою – П = ЗПср х Ко, де:

  • П – допомога по вагітності та пологах;
  • ЗПср – сума середньоденної заробітної плати;
  • Ко – кількість календарних днів, що припадають на відпустку у зв'язку з вагітністю та пологами.
Читайте також: Як змінився "пакунок малюка" та чи можна обрати гроші. Пояснює Мінсоцполітики

Розрахувати суму середньоденної заробітної плати можна за формулою ЗПср = ЗП: Крп, де ЗП – нарахована в розрахунковому періоді сума заробітної плати, з якої стягувався Єдиний соціальний внесок, а Крп – кількість календарних днів у розрахунковому періоді.

"Для розрахунку середньоденної зарплати, необхідно: визначити розрахунковий період і підрахувати кількість календарних днів, що припадають на цей період; та розрахувати суму заробітної плати, яка нарахована в розрахунковому періоді й буде брати участь в розрахунку середньоденної заробітної плати", – написав Кулеба.

Також він вказав, що треба врахувати алгоритм обмеження розміру денної виплати згідно з ч. 4 ст. 19 і ч. 2 ст. 26 закону "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування".

"Сума допомоги по вагітності та пологах на місяць не може перевищувати максимальної бази нарахування ЄСВ на день настання страхового випадку. Сума допомоги не може бути меншою за розмір, обчислений із суми мінімальної зарплати на день настання страхового випадку", – зазначив Кулеба.

Як нагадав омбудсман, тривалість страхового стажу не впливає на розмір допомоги. Винятком є особи, які упродовж 12 місяців перед настанням страхового випадку мали стаж менше ніж шість місяців.

"Для них розмір допомоги розраховується, виходячи з нарахованої заробітної плати, з якої сплачуються страхові внески, але не більше за розмір допомоги, обчислений із двократного розміру мінімальної заробітної плати", – додав він.

На початок