Учені попередили про скорочення населення Землі до кінця століття

Учені попередили про скорочення населення Землі до кінця століття

Учені попередили про скорочення населення Землі до кінця століття Ілюстративне фото/Pixabay

Американські дослідники з Інституту метрики та оцінювання в системі охорони здоров’я (IHME) при Вашингтонському університеті прогнозують, що у 2064 році населення світу досягне піку і складе 9,7 мільярда осіб, а до 2100 року знизиться до 8,8 мільярдів. У 23 країнах, зокрема в Японії та Іспанії, населення скоротиться більш ніж на 50%.

Як повідомляє BBC, автори доповіді вивчили, як впродовж кількох десятків років змінювався сумарний коефіцієнт народжуваності (кількість дітей в розрахунку на одну жінку), і дійшли висновку, що він знижується. Якщо у 1950 році цей показник у всьому світі становив 4,7, то у 2017 році впав майже вдвічі — до 2,4. У разі, якщо коефіцієнт падає нижче 2,1, чисельність населення починає зменшуватися, відзначають дослідники. До 2100 року, за прогнозом вчених, він опуститься нижче 1,7.

Дослідники зазначають, що майбутня здатність людства народжувати дітей є ключовим показником у визначенні розміру населення планети, який суттєво вплине на економічну, соціальну та геополітичну картину в багатьох країнах. Розмір майбутнього розміру населення Землі визначили з урахуванням таких показників, як народжуваність, смертність і міграція.

Автори пов'язують цей фактор з жіночою емансипацією — а саме посилення можливостей жінок у галузі освіти та ширший доступ до засобів контрацепції. При цьому такі перенаселені країни, як Індія та Китай, зазнають змін у складі населення через міграцію, яка перевищить народжуваність.

Згідно з прогнозом вчених, у 23 країнах чисельність населення скоротиться на 50% і більше. Зокрема в Японії, де у 2017 році проживали 128 мільйонів людей, а у 2100-му показник опуститься до 60 мільйонів. У Таїланді населення скоротиться з 71 до 35 мільйонів, в Іспанії — з 46 до 23 мільйонів, в Італії — з 61 до 31 мільйона, в Португалії — з 11 до 5 мільйонів, а в Південній Кореї — з 53 до 27 мільйонів.

Рівень народжуваності в 2100 році зросте в порівнянні з 2017 роком лише в країнах Північної Африки та Близького Сходу.

Що відомо

  • За даними ООН, у 2019 році населення Землі становило 7,7 мільярдів. У 2019 році ООН опублікувала доповідь, згідно з якою у 2050 році населення виросте до 9,7 мільярдів. В організації вважають, що пік припаде на кінець XXI століття, коли на планеті будуть проживати майже 11 мільярдів осіб.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди