У Києві середньомісячна температура у лютому у порівнянні з січнем знизилась на 2,2 градуса. Через це вартість опалення в житлових будинках зросла в середньому на 2 грн за 1 м².
Як повідомляє пресслужба КП "Київтеплоенерго", у лютому у столичних багатоповерхівках спожили на 6% більше тепла, ніж в січні. За даними Українського гідрометеорологічного центру, у лютому середньомісячна температура склала –4,7°C, це найнижчий показник за останні два роки.
"Обсяги споживання тепла будинками залежать насамперед від температури зовнішнього повітря, відповідно до якої регулюється температура теплоносія, а також від енергоефективності будинку", – йдеться у повідомленні.
За інформацією "Київтеплоенерго", вартість опалення 1 м² у будинках, обладнаних приладами обліку, при незмінному тарифі 1654,41 грн/1Гкал складає у середньому 35 грн/м², тоді як у січні — близько 33 грн/м².
"Якщо багатоквартирний будинок у Голосіївському районі у січні спожив 104,09 Гкал, то в лютому — 111,49 Гкал. Відповідно, споживання тепла квартирою з опалювальною площею 56,1 кв.м у січні склало 1,1407 Гкал, а в лютому — 1,2208 Гкал. При незмінному затвердженому тарифі мешканці цієї квартири у лютому сплатять на 132 грн більше (2019 грн проти 1887 грн у січні)", – пояснили у підприємстві.
Крім цього у "Київтеплоенерго" зазначили, що тарифи на централізоване опалення в поточному опалювальному сезоні залишились на рівні 2019 року.
Що відомо
- 18 січня Кабінет міністрів ухвалив рішення стосовно встановлення з 1 лютого 2021 року на період дії карантину ціни на природний газ на рівні 6,99 гривні за кубометр для побутових споживачів.
- 22 січня Кабмін оголосив, що планує виділити 1,4 мільярда гривень з бюджету на виплату компенсацій за оплату електроенергії через скасування пільгових тарифів.
- Уряд та мери міст домовились, що вартість тепла та гарячої води для українців до кінця опалювального сезону 2021 року не зросте.
- Міністерство розвитку громад та територій планує створити житлово-комунальну інспекцію для перевірки якості комунальних послуг.