Частка жінок серед популярних артистів в США становить 23% – дослідження

Частка жінок серед популярних артистів в США становить 23% – дослідження

Частка жінок серед популярних артистів в США становить 23% – дослідження

Частка жінок серед популярних артистів в США склала 23%. Про це йдеться в результатах дослідження вчених з Університету Південної Каліфорнії – повідомляє Pitchfork.

Експерти дослідили показники чарту Hot 100 Year-End Billboard. З 800 пісень, які потрапили в топ, жінки виконали менше чверті, а спродюсували – менше як 2%. Була вивчена частка номінантів "Ґреммі" у категоріях "Запис року", "Пісня року", "Альбом року", "Найкращий новий артист" і "Продюсер року".

Кількість жінок в індустрії за останні дев'ять років зросла, і пік приходить на 2020-2021 роки: жінок серед претендентів на статуетки виявилося більше ніж 28%. При цьому у 2017 році їх було всього 6,4%.

Дослідники підрахували, що серед популярних американських музикантів жінок, які виступають сольно, – 31%, що грають в групах – 7,3%, виконавиць в цілому – 21,6%, а пишуть пісні – 12,6%. Найбільш активні артистки у попмузиці – їх 32%, і тільки 12,3% реп-пісень зіграні жінками. 57,3% композицій, що потрапили в чарти, були створені командами авторів, всі учасники яких були чоловіками, і менш як 1% треків написані колективами сонграйтерів, до яких увійшли тільки жінки.

В Україні гендерних досліджень в галузі культури не так багато. Проте є інформація, що з 432 проєктів, підтриманих Українським культурним фондом 2019 року, 275 координували жінки і 157 – чоловіки.

2019 року Україна піднялася в рейтингу за індексом ґендерної рівности з 65-го (2018) на 59-те місце. За даними дослідження ЮНЕСКО "Культура для розвитку", у сфері культури і креативних індустрій (далі – ККІ) в Україні станом на 2016 спостерігався паритет: 48% жінок і 52% чоловіків.

Читайте також

Більшість не розрізняє, який твір мистецтва створено штучним інтелектом, а який людиною

У театрах і музеях найнижчий ризик заразитися на COVID-19 – дослідження

Відеоігри у хлопчиків знижують ризик депресії та розвивають навички читання – дослідження

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше