Відеоігри у хлопчиків знижують ризик депресії та розвивають навички читання – дослідження

Відеоігри у хлопчиків знижують ризик депресії та розвивають навички читання – дослідження

Відеоігри у хлопчиків знижують ризик депресії та розвивають навички читання – дослідження

Вчені з'ясували, що у хлопчиків у віці 11 років, які регулярно проводять час за відеоіграми, після трьох років виявлено на 24% менше симптомів депресії, ніж в однолітків, які роблять це рідше, ніж раз на місяць. Мова про дітей, які ведуть малорухливий спосіб життя – пише Medical Xpress.

У дослідженні, яке провели вчені Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі, Каролінського інституту (Швеція) та Інституту серця і діабету Бейкера (Австралія), брало участь понад 11 тис. підлітків з Великобританії. Добровольці відповідали на питання про час, який вони проводять за комп'ютером. Через три роки ті ж діти заповнили анкету про поганий настрій, втрату задоволення тощо.

Вчені підкреслюють, що вимірювали лише симптоми депресії (поганий настрій, втрата задоволення і погана концентрація – це не клінічний діагноз).

Дівчатка віддають перевагу соцмережам. У тих, хто в цьому ж віці проводив в них багато часу, було на 13% більше депресивних симптомів, ніж у ровесниць, які перевіряють стрічку не частіше разу на місяць. При цьому вчені не знайшли чіткого зв'язку між використанням інтернету в цілому і симптомами депресії у кожної статі.

Відеоігри у хлопчиків знижують ризик депресії та розвивають навички читання

Одночасно дослідники з Фонду національної грамотності Великобританії та Асоціації представників індустрії розваг країни прийшли до висновку, що відеоігри – хороший засіб для розвитку навичок читання у хлопчиків. Дівчаткам гри теж допомагають розвинути цю навичку, але менше.

Також у дітей та підлітків поліпшуються творчі та комунікативні здібності.

У дослідженні брали участь 4626 дітей у віці від 11 до 16 років. Встановлено, що 79% тих, хто регулярно грає в ігри, паралельно з цим багато читає: тексти й повідомлення в самій грі, огляди, блоги, фанатські оповідання та книги по ігровому всесвіту.

Хлопчикам відеоігри допомагають більше тільки з однієї причини – вони витрачають на них більше часу, ніж дівчатка. Також у дітей розвивається потяг до творчості. 63% гравців повідомили, що хоча б раз пробували самі складати розповіді, вести блог, записувати відео і робити гайди (навчальні посібники) по грі.

Читайте також

Історія створення комп'ютерної гри "Лісова пісня". Чому українцям у США не вдалося її завершити

Що таке Clubhouse, як він працює і може вплинути на культуру

Зарядка для мізків. Навіщо бабусям і дідусям треба почати грати у відеоігри

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше