Верховна рада ухвалила за основу законопроєкт №4507 про енергетичну ефективність, у якому, зокрема прописані основи енергетичного аудиту та енергетичного менеджменту. Чим будуть займатися енергетичні аудитори в ефірі Українського радіо пояснив директор Центру дослідження енергетики Олександр Харченко
"Наприклад, якщо готується приведення якогось будинку до ладу, термомодернізації чи зміни вікон, то енергетичні аудитори це ті люди, які виявляють найбільш слабкі місця в таких будівлях. Показують на що варто звернути увагу, куди краще вкласти гроші, щоб був гарний результат при підвищенні енерго- і теплоефективності будинку. Цей ухвалений закон врегульовує діяльність енергоаудиторів, щоб вони якісно виконували цю роботу", - пояснив експерт.
Він також відзначив, що багато людей починають підтримувати енергоефективність, коли газ дорожчає.
"Як тільки газ дорожчає, так ми одразу прискорюємо енергоефективність. Коли люди відчувають кишенями, що мають бути енергоефективними, то одаз такими стають. Це показували програми “Теплих кредитів”, всі існуючі донорські програми. У той час, коли люди починають розуміти, що сплачуватимуть менше через економію електроенергії, вони миттєво її починають економити, змінювати вікна і двері, утеплювати дахи", - зазначив Харченко.
Що відомо
- Верховна рада ухвалила закон "Про внесення змін до Закону України "Про забезпечення комерційного обліку природного газу", яким до 1 січня 2023 року відтерміновується обов'язкове встановлення газових лічильників.
- Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що уряд планує запровадити середню річну ціну на газ, що дозволить уникнути різких коливань вартості блакитного палива для населення.
- Уряд готує законопроєкт, який дозволить урівняти ціну на розподіл газу в середньому по країні. Всі газопостачальні компанії навесні або влітку мають представити людям свої річні продукти.
- Раніше Кабінет міністрів ухвалив рішення стосовно встановлення з 1 лютого 2021 року на період дії карантину ціни на природний газ на рівні 6,99 гривні за кубометр для побутових споживачів.
- Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, знизила граничний тариф на розподіл газу до 1,79 грн за кубометр. Водночас для деяких компаній ця сума буде нижчою.
- Міністерство соціальної політики спростило процедуру інформування про зміну постачальника газу для побутових клієнтів, які отримують субсидії чи пільги.
- Кабмін скасує обмеження ціни на газ для населення для отримання траншу від МВФ.