Перейти до основного змісту
Уряд хоче урівняти ціну на розподіл газу та бере в управління найбільші енергетичні об'єкти

Уряд хоче урівняти ціну на розподіл газу та бере в управління найбільші енергетичні об'єкти

Уряд хоче урівняти ціну на розподіл газу та бере в управління найбільші енергетичні об'єкти
. Unsplash

Уряд готує законопроєкт, який дозволить урівняти ціну на розподіл газу в середньому по країні. Окрім того, Кабмін отримає у безпосереднє управління найбільші енергетичні об'єкти України.

Як повідомив прем'єр-міністр під час засідання 20 січня, наразі триває активна робота щодо розвитку справедливих правил та механізмів на ринку газу. Усі газопостачальні компанії навесні або влітку 2021 року мають представити населенню свої річні продукти, а сам він доручив Міненерго, Мінекономіки, Мінсоцполітики разом з НКРЕКП та АМКУ до кінця місяця підготувати довгострокові інструменти для збалансування ринку природного газу.

За його словами, на виконання доручення президента, Кабмін бере на себе управління "Енергоатомом", "Укргідроенерго", Нижньодністровською ГЕС та трьома теплоелектроцентралями.

"Це рішення стосується виконання Третього енергопакета ЄС у частині розмежування операторів системи передачі, виробників та постачальників електричної енергії. Ці рішення є вкрай важливими та сприятимуть подальшій інтеграції України до європейського співтовариства", - наголосив Шмигаль.

За його словами, Мінекономіки та Мінфін, яким нині підпорядковуються державні компанії "Укренерго", "Магістральні газопроводи України" та ДП "Оператор ринку", повинні розробити рішення про передачу їх в управління Міненерго.

Коментуючи попередні рішення уряду щодо державного регулювання на ринку газу, Шмигаль зазначив, що громадяни України, які отримують субсидії, "майже не відчують підвищення тарифів та зміни або будь-якого здорожчання комуналки у січні".

"Але я закликаю тих, хто не має субсидії, але для кого комуналка є суттєвими витратами з сімейного бюджету, подаватися (на отримання субсидій - ред.) вже сьогодні. Це дуже просто зробити офлайн чи онлайн. Держава обов’язково допоможе людям, які цього потребують", — зазначив він.

Уряд також ухвалив рішення щодо виконання третього енергопакета ЄСПакет законів щодо внутрішнього ринку газу та елекроенергії у Європейському Союзі. Його мета — більш відкриті газові та енергетичні ринки у Європейському Союзі. Пакет було запропоновано Європейською Комісією у вересні 2007 року та проголосовано у Парламенті Європейського Союзу у липні 2009. у частині розмежування операторів системи передачі, виробників та постачальників електроенергії. За доручення президента Володимира Зеленського, управління над Енергоатом, Укргідроенерго, Нижньодністровською ГЕС та трьома теплоенергоцентралями переходять безпосередньо до Кабміну.

Що відомо

  • Кабінет міністрів ухвалив рішення стосовно встановлення з 1 лютого 2021 року на період дії карантину ціни на природний газ на рівні 6,99 гривні за кубометр для побутових споживачів.
  • Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, знизила граничний тариф на розподіл газу до 1,79 грн за кубометр. Водночас для деяких компаній ця сума буде нижчою.

Топ дня

Вибір редакції

На початок