Обрали ректора Центральноукраїнського педуніверситету

Обрали ректора Центральноукраїнського педуніверситету

Обрали ректора Центральноукраїнського педуніверситету Ігор Філіпенко

У Кропивницькому обрали ректора Ценральноукраїнського педагогічного університету імені Володимира Винниченка. Більшість голосів отримав чинний ректор, доктор філологічних наук, професор Олег Семенюк.

Обирали ректора працівники університету – всього 413 виборців. До другого туру пройшли Олег Семенюк та доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри педагогіки та менеджменту освіти Валерій Радул.

У першому турі, в якому брали участь семеро кандидатів на посаду ректора, Рідул та Семенюк набрали однакову кількість голосів – 147. Всього голосували 444 виборці.

У другому турі мали право обирати ректора 457 виборців, бюлетені отримали 435. Кількість невикористаних бюлетенів – 22.

За Валерія Радула віддали свої голоси 187 людей (42.99%), за Олега Семенюка – 218 (50.11%).

Олег Семенюк говорить, що затвердити результати виборів мають у Міністерстві освіти України.

Що відомо

  • Восени 2020-го року в університеті відбулися два тури виборів ректора, але жоден із кандидатів не набрав достатньої кількості голосів.
  • У першому турі виборів у 2021 році брали участь семеро кандидатів:
  1. доктор історичних наук, професор Анна Дефорж;
  2. кандидат хімічних наук, доцент Євген Клоц;
  3. доктор філологічних наук, професор Сергій Михида;
  4. доктор педагогічних наук, професор Валерій Радул;
  5. доктор філологічних наук, професор Олег Семенюк;
  6. доктор юридичних наук, професор Євген Соболь;
  7. кандидат юридичних наук, доцент Віталій Юрах.

Олег Семенюк та Валерій Радул отримали по 147 голосів, Євген Соболь – 50, Сергій Михида – 44, Євген Клоц – 39, Ганна Дефорж та Віталій Юрах – по 6 голосів. Не підтримали жодного кандидата троє.

  • У лютому президент Володимир Зеленський підписав Закон "Про внесення змін до Закону України "Про вищу освіту" щодо процедури обрання керівника закладу вищої освіти".

Відповідно до цього документу, додався другий тур виборів у разі, якщо жодна з кандидатур не набрала понад 50% голосів у першому турі. Другий тур проводиться на сьомий день поміж двох осіб, які в першому турі набрали найбільшу кількість голосів.

Обрана кандидатура має пройти перевірку у міністерстві освіти. Якщо вона її не проходить, оголошують новий конкурс.

У міністерстві освіти вважають, що таким чином забезпечується волевиявлення трудового колективу, якість виборчого процесу та усуваються корупційні ризики, які виникають при призначенні ректорів.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди