У Кропивницькому обрали ректора Ценральноукраїнського педагогічного університету імені Володимира Винниченка. Більшість голосів отримав чинний ректор, доктор філологічних наук, професор Олег Семенюк.
Обирали ректора працівники університету – всього 413 виборців. До другого туру пройшли Олег Семенюк та доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри педагогіки та менеджменту освіти Валерій Радул.
У першому турі, в якому брали участь семеро кандидатів на посаду ректора, Рідул та Семенюк набрали однакову кількість голосів – 147. Всього голосували 444 виборці.
У другому турі мали право обирати ректора 457 виборців, бюлетені отримали 435. Кількість невикористаних бюлетенів – 22.
За Валерія Радула віддали свої голоси 187 людей (42.99%), за Олега Семенюка – 218 (50.11%).
Олег Семенюк говорить, що затвердити результати виборів мають у Міністерстві освіти України.
Що відомо
- Восени 2020-го року в університеті відбулися два тури виборів ректора, але жоден із кандидатів не набрав достатньої кількості голосів.
- У першому турі виборів у 2021 році брали участь семеро кандидатів:
- доктор історичних наук, професор Анна Дефорж;
- кандидат хімічних наук, доцент Євген Клоц;
- доктор філологічних наук, професор Сергій Михида;
- доктор педагогічних наук, професор Валерій Радул;
- доктор філологічних наук, професор Олег Семенюк;
- доктор юридичних наук, професор Євген Соболь;
- кандидат юридичних наук, доцент Віталій Юрах.
Олег Семенюк та Валерій Радул отримали по 147 голосів, Євген Соболь – 50, Сергій Михида – 44, Євген Клоц – 39, Ганна Дефорж та Віталій Юрах – по 6 голосів. Не підтримали жодного кандидата троє.
- У лютому президент Володимир Зеленський підписав Закон "Про внесення змін до Закону України "Про вищу освіту" щодо процедури обрання керівника закладу вищої освіти".
Відповідно до цього документу, додався другий тур виборів у разі, якщо жодна з кандидатур не набрала понад 50% голосів у першому турі. Другий тур проводиться на сьомий день поміж двох осіб, які в першому турі набрали найбільшу кількість голосів.
Обрана кандидатура має пройти перевірку у міністерстві освіти. Якщо вона її не проходить, оголошують новий конкурс.
У міністерстві освіти вважають, що таким чином забезпечується волевиявлення трудового колективу, якість виборчого процесу та усуваються корупційні ризики, які виникають при призначенні ректорів.