Малював у пітьмі. Бенксі показав процес створення графіті на англійській в'язниці

Малював у пітьмі. Бенксі показав процес створення графіті на англійській в'язниці

Малював у пітьмі. Бенксі показав процес створення графіті на англійській в'язниці
Twitter/Neil Fearn

Британський вуличний художник Бенксі опублікував на своїй сторінці в соціальній мережі Instagram відео з процесом створення графіті, що з'явився на стіні колишньої в'язниці в британському місті Редінг в Англії.

На відео художник, якому досі вдається приховувати свою особистість, показує і розповідає про створення малюнка, продемонструвавши всі етапи процесу. Малюнок створювався у темряві з ліхтариком за допомогою аерозольної фарби, трафаретів, валика з фарбою і води. У відео використана звукова доріжка з телепрограми популярного в минулому американського живописця Боба Росса, який начебто коментує роботу художника.

На малюнку зображений одягнений в смугасту уніформу в'язень, який спускається по мотузці, зробленій з простирадл. Один кінець мотузки перекинутий через цегляну стіну, а до іншого прив'язана друкарська машинка.

Мистецтвознавці пов'язують зображення з ірландським письменником і поетом Оскаром Вайлдом, який відбував покарання у Редінгській в'язниці з 1895 по 1897 рік.

Будівля в'язниці в Редінгу покинута з 2013 року. У 2019 році влади країни виставила її на продаж, але угода з покупцем зірвалася. Тоді міська рада запропонувала переобладнати об'єкт в центр мистецтв.

Що відомо

  • Британський вуличний художник Бенксі намалював на будинку у місті Бристоль нове графіті з бабусею у хустці, яка чхає так сильно, що у неї вилітає зубний протез та її речі — сумочка і ціпок.
  • Картина під назвою "Aachoo!!" з'явилася стіні двоповерхового будинку у Тоттердауні. Місцевий житель Дейл Комлєв сказав, що рано вранці 10 грудня бачив "масивного хлопця в високій куртці", якого він прийняв за Бенксі.
  • Нещодавно Бенксі опублікував роботу під назвою "Шрам Віфлеєму", де замість Віфлеємської зірки над головами вертепних Діви Марії і святого Йосифа з немовлям Ісусом на стіні зображений слід від снаряда.
  • Британський вуличний художник Бенксі пожертвував гроші на роботу судна, яке рятує біженців, що намагаються перепливти Середземне море, щоб потрапити до Європи з Близького сходу.
  • У британському Ноттінгемі з'явилося графіті, яке намалював Бенксі. Робота Бенксі опублікована на його сторінці в Instagram.
  • У нідерландському місті Зволле за 170 тисяч євро продали картину Бенксі "Пташка з гранатою".
Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІншеПрограмиРозклад