У Софії Київській з'явилася 3D-голограмма справжнього обличчя Ярослава Мудрого

У Софії Київській з'явилася 3D-голограмма справжнього обличчя Ярослава Мудрого

У Софії Київській з'явилася 3D-голограмма справжнього обличчя Ярослава Мудрого tsn.ua

З 4 березня відвідувачі Національного заповідника зможуть побачити унікальну конструкцію, яка була створена на замовлення в Данії та немає аналогів в нашій країні. Про це йдеться на офіційній сторінці музею.

Вперше справжнє обличчя Ярослава Мудрого було відтворено у рамках проєкту "Україна. Повернення своєї історії" у 2017 році. Його реконструювали за допомогою історико-криміналістичної експертизи на основі моделі черепа, що належав Ярославу Мудрому. У пошуках правди 30 дослідникам — криміналістам, археологам та антропологам — довелося дослідити безліч архівів. Вони побували у підземеллях Ватикану, Росії та в Америці, щоб ми нарешті побачили правдивий образ легендарного київського князя.

Як повідомляють в музеї, обличчя Ярослава разюче відрізняється від того образу, який ми звикли бачити. Вперше обличчя князя було хибно реконструйоване за радянських часів. Тоді його навмисно робили схожим на російських царів, щоб уникнути будь-яких асоціацій з європейськими правителями.

Відсьогодні цей експонат стане частиною оновленої експозиції, яка оповідає історію Ярослава Мудрого, княжої родини та Софії, та доступна для перегляду всім охочим.

Читайте також

Втрачену роботу Тіціана випадково знайшли у провінційній англійській церкві

Уряд використовує Covid-19 для репресій митців-дисидентів – Freemuse

У театрах і музеях найнижчий ризик заразитися на COVID-19 – дослідження

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше