Бізнесмени України негативно оцінюють ділові перспективи – НБУ

Бізнесмени України негативно оцінюють ділові перспективи – НБУ

Опитування
Бізнесмени України негативно оцінюють ділові перспективи – НБУ pexels.com

Оцінки перспектив бізнесу в Україні залишаються низькими. Найгірша ситуація у сфері житлового будівництва.

Про це свідчать дані опитування підприємців України, проведеного Національним банком.

За лютий 2021 року індекс очікувань ділової активності серед українських бізнесменів становив 48,8 у порівнянні з 37,6 у січні. Це найкращий результат із жовтня 2020 року. Втім, очікування підприємств дванадцятий місяць поспіль перебувають на рівні нижче рівноважного значення (50 пунктів).

Найнижчі оцінки залишаються в підприємств житлового будівництва. Індекс сектора в лютому поліпшився всього на два пункти – до 35,3 після падіння до 33,1 в січні. Крім того, під впливом сезонного скорочення економічної активності будівельники очікують на скорочення обсягів будівництва та нових замовлень з одночасним зростанням вартості послуг підрядників, сировини та матеріалів.

Читайте також: Іпотека під 7%: У Мінфіні сказали, коли стартує видача пільгових кредитів

Індекс підприємства сфер торгівлі та послуг також залишається нижчим рівноважного, але значно покращився після завершення січневого локдауну. Індекси обох секторів зросли в лютому до позначки 49,0 із січневих 33,3 у торговельних підприємств та 39,7 у підприємств сфери послуг. Поліпшення очікувань щодо обсягів нових замовлень, товарів для продажу та послуг свідчить про відновлення роботи цих секторів.

Єдиною сферою, де оптимістично оцінили власні економічні перспективи, стало промислове виробництво: у лютому секторальний індекс зріс до 50,3 із 38,6 у січні. Промисловці поліпшили свої очікування щодо обсягів виготовлення продукції й нових замовлень, у тому числі експортних.

Довідка. Щомісячне опитування підприємств проводилося з 03 лютого до 19 лютого 2021 року. В опитуванні взяли участь 194 підприємства. Серед опитаних підприємств 38,7%  – компанії промисловості,  31,4% – сфери послуг, 25,3% – торгівлі, 4,6% – будівництва. 35,1% респондентів – великі підприємства, 28,4% – середні, 36,6% – малі. 

Що відомо

  • Голова НБУ Кирило Шевченко на Legal Banking Forum заявив, що основним чинником, який не сприяє зростанню іпотечного кредитування на первинному ринку, “є дуже заплутані схеми продажу іпотеки". Аби це вирішити, у відомствах підготували документ.
  • Наприкінці грудня 2020 року Мінфін створив Українську фінансову житлову компанію для розробки та втілення механізму доступної іпотеки під 7% річних. В бюджеті на 2021 рік на це передбачено 2 мільярди гривень.
  • Кабінет міністрів ухвалив зміни до Порядку здешевлення вартості іпотечних кредитів, якими, спрощуються критерії для позичальників. Зокрема постановою передбачено виключення визначення категорій осіб, які можуть бути позичальниками.
  • Верховна рада зробила крок до врегулювання захисту боржників при їх спілкуванні з колекторськими компаніями, запропонувавши встановити для колекторів вимоги поведінки.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди