Чехія продовжила надзвичайний стан через COVID-19

Чехія продовжила надзвичайний стан через COVID-19

Чехія продовжила надзвичайний стан через COVID-19
pixabay

Уряд Чехії продовжив дію режиму надзвичайного стану, раніше оголошеного через пандемію COVID-19.

Таке рішення чеський уряд ухвалив на позачерговому засіданні 26 лютого, повідомляє iDNES. Відповідно до нього, режим надзвичайного стану зберігатиметься у країні щонайменше до 28 березня.

Режим НС передбачає обмеження на пересування громадян, повну заборону на роботу шкіл, а також частини магазинів. При цьому раніше запроваджене обов’язкове носіння двох медичних масок одночасно вважається недостатнім – відтепер громадяни Чехії зобов’язані носити респіратор.

"Уряд оголосить надзвичайний стан. У нас немає іншого виходу. Якщо ми не хочемо повного колапсу лікарень, ми повинні зробити це", – заявив прем'єр-міністр Андрей Бабіш під час виступу у парламенті.

Як зазначає видання, до цього уряд закликали й самі депутати. Зокрема, парламент заявив, що у разі скасування надзвичайного стану від 27 лютого 2021 року у зв'язку з поширенням нових мутацій коронавірусу і зниженням пропускної здатності системи охорони здоров'я, уряд нестиме відповідальність за оголошення нового надзвичайного стану для вжиття протиепідемічних заходів.

За словами міністра внутрішніх справ Чехії Яна Хамачека, відтепер люди, які залишають свою оселю, також будуть зобов’язані писати заяву про те, о котрій годині вони виходять зі своєї квартири та куди прямують. Як зазначив міністр, виходити за межі району проживання дозволятиметься у зв’язку з роботою, відвідуванням лікаря, взаємодії з органами влади та у разі потреби догляду близької людини. Також уряд дозволить продаж лише товарів першої необхідності.

Що відомо

  • Раніше уряд Чехії запровадив обов'язкове носіння респіраторів чи двох масок одночасно у магазинах та інших громадських місцях.
  • Станом на 26 лютого Чехія залишається у переліку країн "червоної" зони, створеному Міністерством охорони здоров'я.
  • Нідерландський суд постановив скасувати комендантську годину в країні.
  • 25 січня у Нідерландах під час антикоронавірусних протестів заарештували понад 100 людей.
  • 31 січня поліція Брюсселя розігнала акцію протесту проти карантинних заходів, впроваджених урядом країни через поширення коронавірусу. В демонстрації взяли участь близько 400 осіб.
  • У Чехії сотні барів і ресторанів відновили роботу на знак протесту проти карантинних обмежень.
На початок