Суд заарештував майно, пов'язане з міністром внутрішніх справ часів Януковича

Суд заарештував майно, пов'язане з міністром внутрішніх справ часів Януковича

Суд заарештував майно, пов'язане з міністром внутрішніх справ часів Януковича
Фото: Wikimedia

Офіс генерального прокурора повідомив, що суд заарештував майно, пов'язане з ексміністром внутрішніх справ часів Євромайдану. У цей період посаду голови МВС обіймав Віталій Захарченко, який після Революції Гідності втік до Росії.

"За клопотаннями прокурорів Офісу Генерального прокурора слідчим суддею Печерського районного суду Києва накладені арешти на майно іноземних компаній, які пов’язані із колишнім міністром внутрішніх справ", — йдеться у повідомленні пресслужби ОГПУ.

Згідно з ним, також задоволене клопотання слідчого Держбюро розслідувань про передачу арештованого майна Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів.

Заборона на відчуження та розпорядження накладена на 3 квартири, 6 гаражів у центральній частині Києва, 4 житлові будинки, а також 24 земельні ділянки.

Читайте також: Рада визнала Революцію гідності одним з ключових моментів державотворення України

Зазначається, що арешт накладено у кримінальному провадженні, в якому розслідуються обставини фінансування ексміністром МВС діяльності злочинної організації, створеної колишнім президентом Віктором Януковичем, вчинення фінансових операцій та правочинів з коштами та майном, одержаних злочинним шляхом, а також дій, спрямованих на приховування їх незаконного походження.

Також розслідується конвертування ексміністром безготівкових коштів в готівкові, придбання нерухомого майна та його виведення за кордон на підконтрольні іноземні компанії. Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюють слідчі Державного бюро розслідувань.

Що відомо

  • Печерський районний суд задовольнив клопотання слідчого ДБР про здійснення заочного розслідування стосовно колишнього заступника міністра внутрішніх справ України Віктора Ратушняка, який наразі переховується від правоохоронців.
  • Європейський суд з прав людини 21 січня виніс рішення стосовно кількох справ щодо подій Революції гідності та визнав порушення прав та насильство щодо учасників протестів.
  • Державне бюро розслідувань повідомило про підозру у "справах Майдану" 43 людям грудня 2020 року по лютий 2021 року. Тим часом відомство продовжує розслідування щодо вбивств у Маріїнському парку і подій на вулиці Грушевського у Києві.
  • Генеральна прокурорка Ірина Венедіктова обіцяє, що ОГПУ забезпечить завершення слідства щодо основних злочинів під час протестів на Майдані Незалежності до кінця року.
  • ГПУ оголосила підозри щодо причетності до вбивств на Майдані 66 особам, 46 з яких перебувають у розшуку. Здебільшого звинувачення у розстрілах висунуто співробітникам розформованого нині спецпідрозділу МВС "Беркут".
На початок