Болгарія звинуватила виробників AstraZeneca у зриві кампанії масової вакцинації

Болгарія звинуватила виробників AstraZeneca у зриві кампанії масової вакцинації

Болгарія звинуватила виробників AstraZeneca у зриві кампанії масової вакцинації
AP

Міністр охорони здоров'я Болгарії Костадін Ангелов звинуватив виробників вакцини AstraZeneca у недотриманні графіка поставок препарату до країни. Він вимагає негайно доставити до країни не менше 58 800 доз.

Як повідомляє Euractiv, у листі Ангелов заявив, що невиконання AstraZeneca узгоджених поставок ставить під загрозу масштабну кампанію вакцинації, розпочату балканською країною у другій половині лютого.

Десятки болгар поспішили прищепитися, поліпшивши кількість щеплень у країні, яка була найнижчою серед країн Європейського Союзу. Водночас запаси AstraZeneca швидко закінчилися.

Прем'єр-міністр Бойко Борисов вирішив, що будь-хто, хто на законних підставах проживає в Болгарії, може отримати щеплення після того, як так звані "пріоритетні категорії" відмовилися від AstraZeneca, надавши перевагу двом іншим доступним у Болгарії вакцинам — Moderna і Pfizer/BioNTech.

За схемою ЄС Болгарія замовила 4,5 мільйона доз вакцини AstraZeneca і домовилася про те, щоб отримати їх протягом 7 місяців, спочатку розраховуючи отримати 450 тисяч доз у лютому, але отримала лише 117 тисяч. У листі йдеться, що дві поставки в цілому у 142 400 доз відкладаються до 1 березня і скорочені приблизно на дві третини.

Ангелов заявив у листі від 24 лютого, що болгарський уряд готовий організувати повітряний транспорт своїм коштом вже 25 лютого.

"Зважаючи на відсутність вакцин, які повинні були бути доставлені вашою компанією, повідомлення, яке ваша компанія посилає болгарському народу, буде звучати так: AstraZeneca позбавила вас надії", — сказав він.

Видання зазначає, що на зустрічі ЄС із закордонних справ міністри "висловили велике невдоволення" поведінкою AstraZeneca щодо ЄС.

У порівнянні з іншими країнами ЄС, Болгарія має дуже ліберальний режим в умовах пандемії. Так, уряд дозволив відкритися ресторанам з 1 березня і нічним клубам з 1 квітня.

Що відомо

  • 24 лютого в Україні розпочалася перша хвиля національної програми вакцинації проти COVID-19. О 7 ранку перші партії вакцини AstraZeneca (Covishield) виробництва індійського підприємства Serum Institute вирушили в регіони України.
  • Вакцину Oxford/AstraZeneca (Covishield) було зареєстровано для екстреного використання в Україні 23 лютого.
  • 21 лютого міністр охорони здоров’я Максим Степанов проконтролював відвантаження першої партії в 500 тисяч вакцин AstraZeneca (CoviShield) із заводу-виробника в індійському місті Пуне.
  • Медична рада при уряді Польщі дійшла висновку, що з урахуванням результатів нових клінічних випробувань вакцина AstraZeneca може застосовуватися для осіб у віці від 18 до 69 років.
  • Міністерство охорони здоров’я Канади затвердило використання вакцини від COVID-19 виробництва біотехнологічної компанії AstraZeneca.

Читайте також

Болгарія посилила вимоги для туристів через новий штам COVID-19

На початок