Як правильно обрати матрац, ковдру та подушки. Пояснюють експерти

Як правильно обрати матрац, ковдру та подушки. Пояснюють експерти

Ексклюзивно
Як правильно обрати матрац, ковдру та подушки. Пояснюють експерти
Ілюстративне фото, Unsplash

Як підібрати подушку, ковдру і матрац відповідно до своїх фізіологічних потреб, аби на ранок не почуватися втомленим – в ефірі Українського радіо розповіли докторка технічних наук, доцентка Київського національного торговельно-економічного університету Галина Михайлова та експертка з продажів Ольга Кручко.

Як обрати матрац

За словами Ольги Кручко, матраци поділяються на основні та додаткові. Основний ставиться на ліжко, а додаткові кладуться або на диван, або на основний матрац.

“Основні матраци бувають пружинні й безпружинні. Пружинні також бувають двох пружинних блоків, які мають різні ортопедичні ефекти. Класичний пружинний блок, де пружинки з'єднані між собою – це перевірений часом класичний блок, який, проте, має дещо менший ортопедичний ефект. Інший блок, коли пружинки працюють незалежно одна від одної, має кращий анатомічний ортопедичний ефект”, - розповіла Ольга Кручко.

Як розповіла експертка, при виборі матрацу потрібно знати розмір та висоту матрацу, який вам потрібен.

"Окрім цього на вибір матрацу впливає вік клієнта, адже залежно від вікової категорії клієнта існують певні рекомендації. Також при виборі важлива вага клієнта, який буде спати на цьому матраці. Кожен матрац має своє граничне навантаження. Третім важливим критерієм при виборі є стан здоров'я клієнта. Якщо є певні особливості здоров'я, рекомендації лікаря, їх необхідно врахувати”, – наголосила Кручко.

Читайте також: Чому шкідливо користуватися телефоном перед сном. Пояснює ЦГЗ

За її словами, матрац має дві сторони – зимову та літню, з різними наповнювачами, наприклад, одна сторона прошита міліметром бавовни, а інша з вовни.

“Рекомендується змінювати матрац кожні 10 років, в крайньому разі – 15. Адже змінюється наше здоров'я, вподобання і, відповідно, має змінюватися наше спальне місце. Плюс протягом часу в матраці накопичується бруд, пил, волога і ми цим під час сну дихаємо”, – пояснила Кручко.

Експертка зазначила, що для дітей рекомендується обирати жорсткіші моделі матраців, тому що до 25 років формується наш хребет.

Якими бувають подушки та яку обрати

Як розповіла Галина Михайлова, наразі подушки бувають різних розмірів та форм, а також те, що кожна з них має своє цільове призначення. За її словами, нині на українському ринку в основному реалізуються подушки розміром 50 на 70 см.

“Але є й подушки, які мають квадратну форму, в основному 70 на 70 см. Бувають й 50 на 50, 40 на 40, але це швидше декоративні подушки. Також є дорожні подушки у вигляді валика. А окремою галуззю є ортопедичні подушки”, – розповіла вона.

Експертка пояснила, що всі наповнювачі, які використовуються у подушках, умовно можна поділити на класичні (пух та перо) та волокняні (натуральні чи хімічні).

"Штучні – це волокна, вироблені із природної сировини, але в заводських умовах, наприклад, відносяться бамбук та евкаліпт. Вони не гірші за натуральні, тому що їхня здатність поглинати вологу висока: у волокна евкаліпта, наприклад, близько 22 %, а в бавовни лише 9 %. Синтетичне наповнення – поліестер, який має й свої недоліки, й свої переваги. З недоліків – гігроскопічність, яка становить до 0,2 %, тому людина буде відчувати піт на своєму тілі. Водночас люди, які страждають алергічними реакціями можуть їх використовувати через дешеву ціну, частіше міняти та прати у себе вдома”, – пояснила Михайлова.

За її словами, також у якості наповнювача використовують і лушпиння гречки, подушки з яким не викликають жодних алергічних реакцій, та морські водорості або латекс, з яким виготовляють подушки з ефектом пам'яті.

Окремо експертка наголосила, що важливим аспектом вибору подушки є і її чохол

“На маркуванні обов'язково пишуть сировинний склад напірника. Безумовно, це повинна бути натуральна тканина. Також важлива й гігроскопічність, аби людина, потіючи, передавала свою вологу навколишньому середовищу, тобто подушці. Бажано не використовувати синтетичні напірники”, – додала вона.

Як обрати якісну ковдру

“Перш за все треба знати, якого розміру ковдру ми хочемо. Зараз є попит на ковдри, які мають європейський двоспальний розмір – 2 м на 2,2 м. Наповнювачі аналогічні до тих, що в подушках”, – розповіла Галина Михайлова.

За її словами, при купівлі ковдри варто звертати увагу на так звані точки тепла. Тож чим ковдра товща, тим теплові властивості будуть вищими.

"Вибираючи ковдру, слід зважати на міркування, де вказані точки тепла. Одна точка – це легкі, дві точки – полегшені, три – стандартні, чотири – утеплені та п’ять – дуже теплі. Так споживач, знаючи свої фізіологічні властивості, може вибрати ковдру для себе”, – пояснила Михайлова.

На початок