Паводок в одній з громад на Волині: підтопило тисячі угідь

Паводок в одній з громад на Волині: підтопило тисячі угідь

Паводок в одній з громад на Волині: підтопило тисячі угідь
Суспільне Волинь

Майже 20 тисяч сільськогосподарських угідь нині підтоплені у Любешівській територіальній громаді. Такими є наслідки зимового паводка, розповів Суспільному керівник дільниці Регіонального Офісу водних ресурсів Віктор Крисько.

Нині рівень води в річці Стохід 244 сантиметри. Підтоплення відбувається вже при рівні 230 сантиметрів, - каже фахівчиня метеостанції "Любешів" Ніна Корицька. У річці Прип’ять вода теж вийшла на заплаву.

Весняний паводок на Волині: підтопленні тисячі угідь в одній з територіальних громад
Суспільне Волинь

В Регіональному Офісі водних ресурсів кажуть: цього року весняну повінь очікують на території колишніх Ратнівського, Камінь-Каширського і Любешівського районів та на річці Стир поблизу Луцька.

Весняний паводок на Волині: підтопленні тисячі угідь в одній з територіальних громад
Суспільне Волинь

Дамба, яку звели декілька років тому у Любешові, частково проблему з підтопленням вирішила. Але у зв’язку з тим, що цьогоріч багато снігу випало, то землі розміщені на осушених системах підтоплює.

Суспільне побувало у підтопленій громаді. Деякі з жителів розповіли: бояться, що вода з дня на день дістанеться до хат.

Як розповів заступник Любешівського селищного голови Володимир Сергійчук, жителі громади цього року ще не зверталися в селищну раду за допомогою через підтоплення. Торік в громаді під час літнього паводка за компенсацією звернулося 12 жителів села Ветли, які отримали майже по три тисячі гривень.

У гідрометеоцентрі повідомляють про паводки через відлигу та опади. Зокрема, 26 лютого -1 березня у Волинській області - жовтий рівень небезпеки, очікується затоплення присадибних дiлянок.

Що відомо

  • У п'ятницю 26 лютого в Україні буде тепло та здебільшого сонячно. Опадів не очікується, а денна температура подекуди підніметься до +18.
  • У Старовижівському районі можливий вихід води на заплаву. У Ратнівському та Любешівському районах синоптики попереджають про подальше затоплення заплавних територій. Зокрема, у селі Підгір'я Ратнівського району очікується досягнення відмітки затоплення присадибних ділянок, що належить до жовтого рівня небезпеки.
  • Синоптики прогнозують, що температура у березні 2021 року буде типовою для цього місяця.
На початок