Телеканал "112 Україна" оскаржує своє блокування у Верховному суді

Телеканал "112 Україна" оскаржує своє блокування у Верховному суді

Телеканал "112 Україна" оскаржує своє блокування у Верховному суді
mediasat.info

Телеканал "112 Україна" депутата від "Опозиційної платформи- За життя" Тараса Козака звернувся до Верховного суду з оскарженням свого блокування. Ще вже сьомий позов у цій справі.

"25 лютого 2021 року до Касаційного адміністративного суду у складі Верховного суду надійшов позов ТОВ "Телерадіокомпанія "112-ТВ", яким оскаржується указ президента України від 2 лютого 2021 року № 43/2021 "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 2 лютого 2021 року "Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)", а саме п. 4 додатка № 2, відповідно до якого застосовано санкції до позивача", - повідомили у пресслужбі суду.

У суді відзначили, що раніше вже надійшо вже 6 позовних заяв щодо оскарження указу президента.

Як повідомлялося, перші два позови надійшли вже 2 лютого від Попкова Павла та юриста Романа Лихачова, який розповідав, що, на його думку, санкції були введені з політичних мотивів. 9 лютого суд отримав третій позов, утім справі № 9901/23/21 було відмовлено у відкритті провадження. Четвертий позов від 16 лютого у справі № 9901/34/21, позивачем якої став телеканал NewsOne (ТОВ "Новини 24 години") було також залишено без руху. П'ятий позов від телеканалу ZIK суд також залишив без розгляду. Шостий суд отримав 25 лютого від власне депутата Тараса Козака.

Що відомо

  • 2 лютого президент України Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони про застосування санкцій проти нардепа від "Опозиційної платформи — За життя" Тараса Козака. Також під санкції потрапили канали "112-Україна", ZIK та NewsOne.
  • Санкції вводяться терміном на п'ять років. "Відверта та маніпулятивна пропаганда має отримати жорстку реакцію саме суспільства", — пояснив рішення Зеленський.
  • У Нацраді повідомили, що ліцензії заблокованих телеканалів Козака все ще діють, анулювати їх можливо лише в судовому порядку.
  • ОПЗЖ на партійному з'їзді ухвалила резолюцію щодо ініціювання процедури імпічменту президента Володимира Зеленського. Прессекретарка президента Юлія Мендель назвала це "пропагандистською ініціативою".
  • 49% опитаних групою "Рейтинг" Українців підтримують рішення припинити мовлення телеканалів "112 Україна", NewsOne, ZIK, 41% – виступають проти.
На початок