У Миколаєві відкрили оновлене інсультне відділення

У Миколаєві відкрили оновлене інсультне відділення

У Миколаєві відкрили оновлене інсультне відділення
Миколаївська міська рада

26 лютого в Миколаєві на території міської лікарні №1 відкрили відділення на 18 ліжок для інтенсивного лікування хворих на COVID-19 та з супутніми судинними ускладненнями.

У Миколаєві відкрили оновлене “інсультне” відділення
Миколаївська міська рада

З початком пандемії коронавірусу в Миколаєві виникла гостра потреба в спеціально обладнаному місці для лікування хворих, у яких COVID-19 спровокував інфаркт чи інсульт. Такі пацієнти потребують уваги мультидисциплінарної команди медиків. 

Коштом низки підприємств міста, залучених підрядних організацій відновлено будівлю на території лікарні. Роботи почали восени 2020 року.

У Миколаєві відкрили оновлене “інсультне” відділення
Миколаївська міська рада

Коштом міського бюджету, Національної служби здоров’я України та благодійників придбано та встановлено медичне обладнання: апарати ШВЛ, монітори пацієнта, кисневі концентратори, інфузомати та інше. Є нові функціональні ліжка, протипролежневі матраци, меблі. 

Подробиці у репортажі Суспільного:

Авторка — Тетяна Бакоцька, оператор — Сергій Куропятник.

Усі палати оснащені системами виклику медперсоналу. Після натискання кнопки сигнал надходить на спеціальні наручні годинники, а також відображається на моніторі в ординаторській. У реанімації та палаті інтенсивної терапії - відеокамери, аби медпрацівники мали змогу цілодобово спостерігати за пацієнтами.

У Миколаєві відкрили оновлене “інсультне” відділення
Миколаївська міська рада
Читайте також: "Миколаївську міську дитячу лікарню №2 забезпечили киснем"

Після закінчення пандемії COVID-19 у відділенні будуть лікувати пацієнтів неврологічного та кардіологічного профілів з гострою судинною патологією в невідкладних станах.

"Це буде так званий "Stroke Unit" — інсультний блок. “Терапевтичне вікно” при інсульті — чотири години. За цей час треба встигнути надати допомогу, зробити процедуру тромболізису. Бригада лікарів цілодобово напоготові. У цій же будівлі незабаром розпочне роботу ангіограф", - розповіла Марія Грачова. 

У бюджеті Миколаєва на 2021 рік на медицину закладено 100 млн грн. 

"57 млн грн — поточні видатки (на опалення, освітлення, утримання закладів охорони здоров’я). Бюджет розвитку галузі становить 12 млн грн на все місто. “Нібулон” же спрямував понад 20 млн грн на облаштування однієї лікарні", — сказав Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич. 

У 2021 році в міській лікарні №1 планують відкрити після реконструкції ще два відділення — приймальне та відділення гемодіалізу.

Що відомо

Міська лікарня №1 - найстаріший заклад охорони здоров’я Миколаєва. Понад 130 років в лікарні надають допомогу хворим, зокрема з гострими інфарктами та інсультами. Упродовж 2020 року лікарня прийняла понад 730 хворих на інсульт.

На початок