"Літаки Медведчука" перевезли до Швейцарії за кілька днів до санкцій – Bihus.info

"Літаки Медведчука" перевезли до Швейцарії за кілька днів до санкцій – Bihus.info

ЗМІ
"Літаки Медведчука" перевезли до Швейцарії за кілька днів до санкцій – Bihus.info
Віктор Медведчук. Фото: УНІАН

За даними журналістського розслідування "Bihus.info", літаки трьох компаній, на які були накладені санкції рішенням РНБО, були заздалегідь перевезені до Швейцарії.

Про це повідомляє "Bihus.info".

Розслідувачам вдалося встановити долю літаків трьох компаній із санкційного списку РНБО. Перша з них записана на дружину Ігоря Кушніра – президента будівельного холдингу “Київміськбуд”. Кушнір вже встиг заявити про те, що санкції були накладені помилково. Інша компанія пов’язана з екснардепом і бізнесменом Віталієм Хомутинніком. Останній підтвердив, що компанія належить йому, на цю компанію зареєстровано лише літак і також заявив про помилковість накладення санкцій.

Третя компанія з санкційного списку – WHPA AVIA LTD – зареєстрована на Віргінських островах. Додаткової інформації про цю фірму журналістам знайти не вдалося, але вони припускають що ця структура пов’язана з компанією з дуже схожою назвою – WHPA LIMITED, яка може бути пов'язана з оточенням очільника "Роснєфті" Ігорем Сєчіним. 

Попри заяви власників компанії про "помилковість санкцій", літаки усіх трьох вищеназваних компаній у період з 10 по 21 лютого вилетіли в аеропорт поблизу містечка Сент-Галлен у Швейцарії, де, за інформацією журналістів, лишаються досі. У Сент-Галлені юридично прописана фірма “Інтернешнл Трейдінг Партнерс” Віктора Шафера– співвласника українського “Прикарпатзахідтрансу”, яка своєю чергою володіє частиною нафтопродуктопроводу “Самара-Західний напрямок”, незаконне заволодіння яким і стало однією з причин накладення санкцій РНБО на Віктора Медведчука.

Що відомо

  • 19 лютого Рада національної безпеки та оборони ухвалила санкції на три роки проти 19 юридичних та 8 фізичних осіб. До списку, зокрема, потрапили голова політради ОПЗЖ Віктор Медведчук та його дружина, телеведуча Оксана Марченко. Санкції були введені за фінансування тероризму.
  • 20 лютого президент Зеленський ввів у дію рішення РНБО про санкції проти Медведчука та інших осіб та компаній.
  • Фракція "Опозиційна платформа - За життя" назвала антиконституційними санкції проти Медведчука і його дружини.
  • У СБУ заявили, що рішення РНБО про введення нових санкцій ґрунтується на матеріалах розслідувань спецслужби.
  • Дружина Віктора Медведчука, телеведуча Оксана Марченко заявила про вступ до лав ОПЗЖ.

На початок