На Кіровоградщині перевірили незареєстрований реабілітаційний центр

На Кіровоградщині перевірили незареєстрований реабілітаційний центр

На Кіровоградщині перевірили незареєстрований реабілітаційний центр
Суспільне: Кропивницький

Відсутність медичних книжок у персоналу, порушення правил організації харчування та недостатня кількість вогнегасників. Це частина порушень, які знайшли під час перевірки у центрі реабілітації алко- та наркозалежних людей у селі Соколівське Кропивницького району Кіровоградської області працівники департаменту соціального захисту, Держпродспоживслужби та рятувальники. Його немає в реєстрі надавачів соціальних послуг. Суспільне дізнавалось – які ще порушення знайшли.

За словами працівниці обласного департаменту соціального захисту населення Лілії Кулак, цього центру немає в реєстрі надавачів соціальних послуг. З її слів, метою перевірки є внесення таких закладів до держреєстру: ”На цей вид діяльності є державний стандарт. Він у них не застосовується. Термін, який дало Мінсоцполітики – до 1 червня 2022 року”.

Документи

Перевіряючим показали статут громадської спілки ”Міжнародна антинаркотична асоціація”, яка надає послуги реабілітації. Представник Центру Максим Літус пояснив, що у них працюють люди, які проходили реабілітацію в організації в інших регіонах. Вони, з його слів, добровільно залишились допомагати людям: ”Вони – волонтери. Є волонтерські договори”.

Начальниця відділу управління Держпродспоживслужби в області Галина Сабадаш сказала, що згідно постанови уряду, якою затверджені критерії діяльності надавачів соціальних послуг, персонал має проходити медичні огляди, мати медичні книжки.

Читайте також: У Кропивницькому перевірили незареєстрований притулок для літніх людей.
На Кіровоградщині перевірили незареєстрований реабілітаційний центр
Суспільне: Кропивницький

Пожежна безпека

За словами інспектора кропивницького відділу служби з надзвичайних ситуацій в області Ростислава Болюка, у Центрі недостатня кількість вогнегасників: ”Вогнегасник новий. Все нормально. Але кількість недостатня. Треба ще, мінімум, два”.

У коридорі на другому поверсі висить табличка зі схемою евакуації на випадок пожежі.

Центр реабілітації знаходиться в орендованому приватному будинку. За словами інспектора служби з надзвичайних ситуацій, такі будинки не підпадають під державні будівельні норми для об’єктів соціальних послуг.

Спальні

Перевірили спальні на другому поверсі. За словами Галини Сабадаш, звертали увагу на матеріали, з яких зроблені підлога, стеля й стіни, на стан ліжок і забезпеченість постільною білизною. Порушень не знайшли.

Кухня та їдальня

Максим Літус розповів, що клієнти Центру харчуються самі. За словами представниці Держпродспоживслужби, для цього мають бути створені відповідні умови: ”Немає технологічних карт на страви, не контролюється температурний режим, товарне сусідство. Відповідальній особі нададуть рекомендації, а потім повторно перевірять”.

Тривала перевірка годину. Максим Літус сказав, що порушення усунуть за тиждень.

Що відомо

  • На 25 лютого в Центрі отримують реабілітацію 13 людей. За словами представниці центру Анни Криворучко, дотримуються принципів анонімності.
  • Перевіряти центри, які надають соціальні послуги, почали після пожежі приватного будинку для літніх людей у Харкові, яка сталась 21 січня. Тоді загинули 15 людей.
На початок