Депутати Львівської міської ради засудили вирок Стерненку

Депутати Львівської міської ради засудили вирок Стерненку

Депутати Львівської міської ради засудили вирок Стерненку
Суспільне Львів

Львівські депутати 8 скликання звернулися до Президента, Генерального прокурора та Верховної ради України та закликали припинити політичне переслідування. Звернення оголосили на засіданні сесії Львівської міської ради.

Звернення щодо неприпустимості політичного переслідування на прикладі справи одеського громадського активіста Сергія Стерненка зачитав депутат ЛМР від ЄС Володимир Марусяк.

"Ми депутати Львівської міської ради стурбовані сумнівним вироком Приморського суду міста Одеси від 23 лютого 2021 року. Підставою для викриття цього ганебного провадження стала заява Сергія Щербича, депутата, голови районного осередку антиукраїнської партії "Родіна", який брав активну участь у діяльності Антимайдану, що зафіксовано на численних відеоматеріалах", — каже Володимир Марусяк.

Справа, яка перебувала в провадженні правоохоронної системи з 2015 року, на думку депутатів, перетворилася на лакмусовий папірець, який покликаний показати спроможність та готовність влади провести відкрите і неупереджене розслідування цієї резонансної справи.

"Ця справа яскраво продемонструвала наявність в Україні політичного переслідування . Такий вирок свідчать про повний занепад стану правоохоронної та судової системи та про те, що вони стали знаряддям розправи над незручними для політичного режиму людьми.Ми вимагаємо забезпечити об'єктивний і неупереджений розгляд справи Стерненка", — йдеться у зверненні.

Депутати закликали до відновлення справедливості під час розгляду справи суддею апеляційної інстанції та вказали на необхідність повного перезавантаження правоохоронної та судової системи.

Що відомо

  • 23 лютого Приморський районний суд Одеси ув'язнив на 7 років та 3 місяці ексочільника одеського осередку "Правого сектору" Сергія Стерненка та його соратника Руслана Демчука. Також суд вирішив конфіскувати половину майна, яке належить засудженим.
  • Люди блокували автівки поліції під судом, сталися сутички.
  • Того ж дня в Одесі, Харкові, Луцьку, Сумах, Чернівцях, Житомирі, Львові, Полтаві, Кропивницькому, Дніпрі, Львові та Києві відбулися акції протесту.
На початок